نگرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل از وضعیت غزه/ کمک‌رسانی کافی نیست

کدخبر: ۶۳۲۲۵۸
سفیر و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل تاکید کرد کمک‌هایی که به غزه می‌رسد، کافی نیست.
نگرانی نماینده آمریکا در سازمان ملل از وضعیت غزه/ کمک‌رسانی کافی نیست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، لیندا توماس گرینفیلد یکشنبه شب در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: اعضای شورای امنیت سازمان ملل هفته جاری از اسرائیل خواستند «گذرگاه‌های مرزی را باز نگه داشته، بازگشایی گذرگاه‌های دیگر را تسهیل کرده تا نیازهای انساندوستانه تامین شود، و از تحویل سریع و امن اقلام امدادی حمایت کند.»

در بیانیه شورای امنیت با ابراز نگرانی شدید از شرایط مردم غزه آمده است ، تخمین زده می‌شود تمامی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار فلسطینی ساکن غزه بشدت با ناامنی حاد غذایی مواجه خواهند شد و از همه طرف‌های درگیر خواسته شده است تا به قوانین بشردوستانه پایبند باشند و شرایط لازم برای حمایت از غیرنظامیان و ارسال کمک‌های بشردوستانه برای آنان را فراهم کنند.

ادعای گرینفیلد در حالی است که آمریکا بارها قطعنامه‌های شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس در غزه را وتو کرده و تجاوزی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را «دفاع از خود» قلمداد کرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

وزارت بهداشت غزه یکشنبه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد شمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر به ۳۰ هزار و ۴۱۰ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۷۱ هزار و ۷۰۰ رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید