صف مخالفان بایدن طولانی‌تر شد

کدخبر: ۶۳۲۴۴۹
اقتصادنیوز: «سوسیالیست های دموکراتیک آمریکا» (DSA) دیروز (یکشنبه) اعلام کردند که از کارزار «رای عدم تعهد» به بایدن با هدف اعتراض به حمایت‌های کاخ سفید از اسرائیل در کشتار مردم فلسطین حمایت می‌کنند.
صف مخالفان بایدن طولانی‌تر شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سازمان‌ها و نهادهای مردمی در آمریکا هر روز به کارزار «رای عدم تعهد» راه‌اندازی شده از سوی مسلمانان آمریکا اضافه می‌شوند و حمایت بایدن از اسرائیل در کشتار مردم فلسطین، چالشی بزرگ برای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری شده است.

آکسیوس گزارش داد، «سوسیالیست های دموکراتیک آمریکا» (DSA) دیروز (یکشنبه) اعلام کردند که از کارزار «رای عدم تعهد» به بایدن با هدف اعتراض به حمایت‌های کاخ سفید از اسرائیل در کشتار مردم فلسطین حمایت می‌کنند.

خبر مرتبط
واکنش ترامپ به حکم دیوان عالی آمریکا / «پیروزی بزرگ برای آمریکا!!!»

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا به حکم دیوان عالی این کشور که به سود وی صادر شد، واکنش نشان داد.

پیشتر در ایالت میشیگان نزدیک به ۱۰۰هزار امضای رای دهندگان آمریکایی علیه بایدن جمع آوری شده بود.

سوسیالیست‌های دموکرات آمریکا، بزرگ‌ترین گروه سیاسی چپ در آمریکاست و اعضای این سازمان اعلام کردند بایدن در صورتی که کاری برای غزه نکند، نمی‌تواند رای آنها را در انتخابات آتی داشته باشد.

در بیانیه صادر شده توسط این سازمان آمده است که تا کنون بیش از ۳۰ هزار نفر از مردم فلسطین کشته شده و این رقم باید تا چه میزان برسد که بایدن دست از حمایت رژیم اسرائیل بردارد؟

در ایالت میشیگان که محل سکونت جامعه بزرگ اعراب آمریکایی است، مخالفان جنگ از رای دهندگان دموکرات خواسته اند در انتخابات مقدماتی رای عدم تعهد بدهند تا مخالفت خود را با حمایت قاطع دولت بایدن از حملات اسرائیل که نزدیک به ۳۰ هزار فلسطینی را در غزه کشته است، اعلام کنند.

«رشیده طلیب» که در سال ۲۰۱۸ به عنوان یکی از اعضای سوسیال دموکرات‌های آمریکا وارد مجلس نمایندگان آمریکا شد، در ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است، گفت: امروز مفتخرم که رای «عدم تعهد» دادم. زمانی که ۷۴ درصد از دموکرات‌ها در میشیگان از آتش‌بس حمایت می‌کنند اما بایدن صدای ما را نمی‌شنود، این راهی است که می‌توانیم از دموکراسی برای رساندن فریاد «به میشیگان گوش کن» استفاده کنیم.

خبر مرتبط
خوش‌بینی بایدن به انتخابات ۲۰۲۴ / ترامپ بازنده است

اقتصادنیوز: بایدن نسبت به پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا ابراز امیدواری کرد و گفت: ترامپ بازنده‌ای است که باز هم نتیجه انتخابات را به چالش خواهد کشید.

طلیب عضو مترقی مجلس نمایندگان آمریکا پیش از این، در ویدئویی در حساب کاربری گروه موسوم به «به میشیگان گوش کن» در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، رای‌دهندگان آمریکایی دموکرات را تشویق کرده بود در انتخابات مقدماتی ایالت میشیگان با نادیده گرفتن تعهد خود به این حزب، به شخص دیگری به جز بایدن و نامزد پیشرو دموکرات‌ها رای دهند.

این نماینده فلسطینی الاصل کنگره آمریکا، نارضایتی خود از نقش دولت بایدن در جنگ غزه و حمایت از اسرائیل را دلیل تشویق مردم به ابراز «رای بی‌تعهد» در انتخابات آینده عنوان کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید