دستور جدید نتانیاهو به سفارت اسرائیل در لندن

کدخبر: ۶۳۲۴۹۸
اقتصادنیوز : رسانه‌ عبری گزارش داد که دفتر بنیامین نتانیاهو به سفارت دولت خود در لندن دستور داده تا با سفر برنامه‌ریزی شده «بنی گانتس» به پایتخت انگلیس که هفته آینده انجام می‌شود، همکاری نکند.
دستور جدید نتانیاهو به سفارت اسرائیل در لندن

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شبکه ۱۲ خصوصی عبری در گزارشی شامگاه دوشنبه خبر داد: «دفتر نتانیاهو (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی) دستوراتی را به سفارت اسرائیل در لندن صادر کرد تا با سفر برنامه ریزی شده وزیر گانتس به لندن در هفته آینده همکاری نکند.»

به گفته این شبکه عبری، گانتس که در حال حاضر به واشنگتن سفر کرده قرار است وارد لندن شود و در تلاش برای جلوگیری از تحریم تسلیحاتی تل‌آویو با دیوید کامرون وزیر امور خارجه دیدار کند.

خبر مرتبط
اسرائیل یک مرکز درمانی در «العدیسه» لبنان را بمباران کرد

اقتصادنیوز: حمله ارتش اسرائیل به یک مرکز درمانی در جنوب لبنان شهادت ۳ تن از نیروهای امدادی این کشور را در پی داشت.

روزنامه بریتانیایی گاردین در ۲۲ فوریه نوشت که از آنجا که نتانیاهو به حمله زمینی ویرانگر احتمالی به شهر فلسطینی رفح در جنوب نوار غزه تهدید می‌کند، انگلیس در حال بررسی تعلیق مجوزهای صادرات تسلیحات به اسرائیل است.

کانال ۱۲ عبری ادامه داد که دفتر بنی گانتس، وزیر کابینه جنگ رژیم صهیونیستی سفر آتی او به لندن را به طور کامل چه از نظر لجستیکی و چه از نظر رسانه‌ای به تنهایی هماهنگ می‌کند و این دفتر از سفارت اسرائیل هیچ کمکی دریافت نمی‌کند.

این رسانه عبری افزود: «این دستور با رویه‌ای که طبق آن هر وزیری در سفر به لندن از سفارت در انگلیس کمک دریافت می‌کند، مغایرت دارد.»

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخواست این کانال را برای اظهار نظر در مورد آنچه در گزارش مذکور آمده، رد کرد.

دفتر نتانیاهو پیش از این دستور مشابهی را به سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن صادر کرده بود تا با گانتس، رئیس حزب «اردوگاه اصلی»، پس از اینکه هیچ مجوزی از نتانیاهو نگرفت یا هماهنگی با وی در خصوص این دیدار نکرد، همکاری نکند.

گانتس روز یکشنبه برای دیداری وارد واشنگتن شد و طی آن با کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.

گانتس پس از ورود به کاخ سفید گفت: «با دوستان، باید صریح صحبت کنید. این کاری است که ما انجام خواهیم داد.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی