حمله جدید حزب‌الله لبنان به مقر اسرائیلی ها

کدخبر: ۶۳۲۵۳۶
اقتصادنیوز : در حالی که مقاومت لبنان از حمله جدید به مقر نظامی اسرائیل ها خبر داد که منابع لبنانی از شهادت سه تن در حمله اسرائیل به جنوب لبنان خبر دادند.
 حمله جدید حزب‌الله لبنان به مقر اسرائیلی ها

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مقاومت لبنان بامداد سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: مبارزان مقاومت در حمایت از ملت پایدار فلسطین در غزه و پشتیبانی از مقاومت قهرمان و شریف نیروهای صهیونیست در اطراف پایگاه الراهب را با توپخانه هدف قرار دادند.

مقاومت تاکید کرد این حملات به طور مستقیم به اهداف مورد نظر اصابت کردند.

خبر مرتبط
سرنوشت اسرای اسرائیل در هاله ابهام

اقتصادنیوز : یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) گفت که حماس نمی‌داند که اسرای اسرائیل در نوار غزه زنده هستند یا مرده‌اند.

پیشتر مرکز پزشکی اسلامی وابسته به حزب‌الله لبنان دوشنبه از شهادت سه تن از نیروهای امدادی در حمله رژیم صهیونیستی به یک مرکز درمانی در شهرک العدیسه در جنوب لبنان خبر داد. در حمله رژیم صهیونیستی ۲ تن نیز زخمی شدند.

به نقل از المیادین، وزارت بهداشت لبنان نیز در بیانیه‌ای پافشاری رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن نیروهای امدادی را محکوم کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: پافشاری دشمن اسرائیلی بر تکرار حملات به مراکز پزشکی منجر به چشم پوشی از این جنایت‌ها نمی‌شود.

شهر بنت جبیل در جنوب لبنان نیز دوشنبه در معرض حمله موشکی رژیم صهیونیستی قرار گرفت. خبرنگار المیادین نیز گزارش داد شهرک صدیقین، الجبین و یارین و دره حسن مورد حملات رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

این خبرنگار همچنین افزود منطقه اللبونه به موازات حملات مسلسل‌ها هدف شلیک بمب‌های نوری متجاوزان قرار گرفت.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین منازل غیرمسکونی در شهرک السلطانیه در شهر صور در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

حزب‌الله لبنان نیز دوشنبه شهرک «غشرهازیو» را با موشک‌های کاتیوشا هدف قرار داد.

حزب‌الله لبنان اعلام کرد این حمله در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی به اداره دفاع مدنی در مرکز پزشکی اسلامی در شهرک العدیسه صورت گرفت.

حزب‌الله لبنان همچنین تجمع نیروهای صهیونیست در پایگاه البغدادی را هدف قرار داد.

رسانه‌های عبری شامگاه دوشنبه گزارش دادند آژیر هشدار در شهرک‌های الجلیل الغربی در شمال اراضی اشغالی به صدا درآمد.

رسانه‌های صهیونیستی شامگاه دوشنبه از پرتاب بیش از ۳۰ موشک از جنوب لبنان به سمت شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

همزمان با این حمله موشکی جریان برق در برخی از شهرک‌های شمال اراضی اشغالی از جمله شهرک «نهاریا» قطع شده است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» نوشت ۱۰ موشک از سمت لبنان به سمت منطقه الجلیل شلیک شد و آژیرهای خطر به صدا درآمد.

از زمان عملیات طوفان الاقصی توسط حماس علیه رژیم صهیونیستی و آغاز جنگ این رژیم در غزه، مرزهای لبنان و اراضی اشغالی فلسطین صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله و ارتش این رژیم است. حزب‌الله لبنان تأکید دارد که تا زمان پایان یافتن تجاوزها به غزه، حملات خود را به مقرهای رژیم صهیونیستی در مرزها متوقف نمی‌کند.

طرف‌های بین‌المللی از جمله فرانسه و آمریکا نسبت به احتمال وقوع جنگ گسترده میان رژیم صهیونیستی و حزب‌الله لبنان هشدار می‌دهند و خواهان پایان تنش‌های مرزی میان ۲ طرف هستند. پیش از این رسانه‌های عبری گزارش دادند ارتش رژیم صهیونیستی قادر به دور کردن حزب‌الله لبنان از مرزها نیست.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید