سالیوان از گانتس چه درخواستی کرد ؟

کدخبر: ۶۳۲۵۹۵
اقتصادنیوز : مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با عضو کابینه جنگ اسرائیل خواهان جدول زمانی مشخصی برای پایان جنگ اسرائیل در غزه شد.
 سالیوان از گانتس چه درخواستی کرد ؟

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه معاریو نوشت: جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در واشنگتن خواهان جدول زمانی مشخصی برای پایان جنگ رژیم صهیونیستی در غزه شد.

بنی گانتس نیز تأکید کرد: در دیدارهایم با کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا و جیک سالیوان بر اهمیت تکمیل مأموریت از بین بردن تهدید حماس تأکید کردم.

خبر مرتبط
بی اطلاعی نتانیاهو از دستور فوری وزیر خارجه اسرائیل

اقتصادنیوز :​ اسرائیل نماینده‌اش در سازمان ملل را برای رایزنی فراخواند درحالیکه نتانیاهو از آن بی‌اطلاع است.

بنی گانتس، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی دوشنبه به واشنگتن سفر و با کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد. در سایه خشم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از گانتس و سفر وی به واشنگتن، نتانیاهو به سفارت تل‌آویو در واشنگتن دستور داد که از دیدارهای گانتس حمایت نکرده و از وی استقبال نکند. همچنین این دستورات به سفارت رژیم صهیونیستی در لندن که گانتس بعد از واشنگتن به آنجا سفر خواهد کرد، داده شده است.

گانتس در معرض انتقادات شدیدی از سوی هم‌پیمانان نتانیاهو در ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی تأکید کرد گانتس ضعیف‌ترین در کابینه است و در خدمت دولت بایدن است و طرح آن را برای تشکیل کشور فلسطین تبلیغ می‌کند.

در مقابل کاخ سفید اعلام کرد برخی اعضای کابینه رژیم صهیونیستی ارسال کمک‌های بیشتر به غزه را سخت کرده‌اند.

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد: گانتس با سالیوان دیدار کرد و ۲ طرف درباره کمک‌های نظامی و عملیات در رفح و توافق تبادل اسرا صحبت کردند.

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به سفر گانتس اعلام کرد: گانتس عضو کابینه جنگ است و نظرات وی درباره مسائلی که با اسرائیل داریم، مهم است. او شخصیت مهمی است که باید با وی تعامل داشته باشیم.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید