بایدن: آتش بس برقرار نشود وضعیت بسیار خطرناک می شود!

کدخبر: ۶۳۲۶۹۷
اقتصادنیوز: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: بدون توافق آتش بس تا ماه رمضان، وضعیت در اسرائیل و به طور خاص «اورشلیم» «بسیار بسیار خطرناک» خواهد بود.
بایدن: آتش بس برقرار نشود وضعیت بسیار خطرناک می شود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی هنگام سوار شدن به هواپیمای ریاست جمهوری موسوم به ایر فورس وان در فرودگاه هاگرستون تاکید کرد: ما به آتش بس نیاز داریم.

او توافق روی میز را "پیشنهادی منطقی" خواند و گفت که  اسرائیلی ها با آن موافقت کرده اند. بایدن در عین حال، توپ را به زمین حماس انداخت و گفت: باید ببینیم حماس چه می کند.

رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که اسرائیلی ها همکاری کرده اند و آتش بس ضروری است.

بایدن همچنین گفت که بدون توافق آتش بس تا ماه رمضان، وضعیت در اسرائیل و به طور خاص «اورشلیم» «بسیار بسیار خطرناک» خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سوالی درباره رابطه خود با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز گفت: « رابطه ما مانند همیشه است.»

بایدن همچنین تاکید کرد: «هیچ بهانه‌ای» برای اسرائیل وجود ندارد تا با ارائه  کمک‌های بیشتر به غزه مخالفت کند.

خبر مرتبط
حماس درخواست اسرائیل را رد کرد/ تل‌آویو مذاکرات آتش بس را تحریم کرد

اقتصادنیوز: در پی مخالفت جنبش حماس با شرط اسرائیل درباره ارائه لیست کامل اسامی اسرای زنده، این رژیم مذاکرات یکشنبه را درباره آتش‌بس غزه تحریم کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نیز اعلام کرد: «آمریکا متعهد به انجام تمام اقدامات ممکن برای ارسال کمک‌های بیشتر به کسانی که در غزه به شدت به آن نیاز دارند، است. ما بیکار نخواهیم نشست. ما تسلیم نمی‌شویم.»

خبر مرتبط
حماس: اسرائیل به دنبال آتش بس نیست/ تل آویو در فکر قتل‌ عام مردم غزه است

اقتصادنیوز:یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد رژیم صهیونیستی به دنبال آتش‌بس نیست، بلکه به قتل‌عام ملت فلسطین با محاصره و گرسنگی ادامه می‌دهد.

در پی فشارهای جهانی به دولت بایدن برای حمایت از رژیم اسرائیل و استفاده تل آویو از گرسنگی مردم غزه بعنوان اهرم فشار، سرانجام آمریکا برغم حمایت هایش از این رژیم، در نمایشی تبلیغاتی در آستانه انتخابات آمریکا، هواپیماهای باری ارتش خود را برای انتقال هوایی مواد غذایی و سایر تجهیزات به داخل غزه به عنوان راه حلی برای مخالفت های اسرائیل با ورود کمک‌ها به نوار غزه و رسیدن این کمک ها به نیازمندان ارسال کرده است.

عضای سازمان‌های امدادی بین‌المللی این اقدام آمریکا را ناکارآمد و صرفاً یک اقدام تبلیغاتی می دانند.

آمریکا همچنان فشار قابل توجهی به اسرائیل وارد نمی کند و دولت بایدن تاکنون گزینه هایی مانند تحریم اسرائیل یا شرطی کردن میلیاردها دلار کمک نظامی به اسرائیل را بررسی نکرده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است که تاکنون بیش از ۲۶ هزار فلسطینی بر اثر حملات این رژیم جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید