وزرای خارجه ایران و تاجیکستان در جده دیدار کردند+ فیلم

کدخبر: ۶۳۲۷۰۱
اقتصادنیوز: وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان در حاشیه نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.
وزرای خارجه ایران و تاجیکستان در جده دیدار کردند+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه عصر سه شنبه در حاشیه نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی در جده با موضوع غزه با سراج الدین مهرالدین وزیر امور خارجه تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار وزیران امور خارجه ایران و تاجیکستان از بارش های اخیر ابراز خوشحالی کردند.

امیرعبداللهیان گفت: در مناطقی از ایران بارش برف داشتیم که سالها برف نباریده بود.

وزیر امورخارجه کشورمان برای حضور در نشست وزرای خارجه سازمان همکاری کشورهای اسلامی درباره غزه با بدرقه عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان در ایران عازم جده شد.

سازمان همکاری اسلامی نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای اسلامی را در روز سه‌شنبه ۱۵ اسفند در شهر جده برای بررسی اوضاع غزه برگزار کرده است.

سازمان همکاری اسلامی ۵۷ عضو دارد و دبیرخانه آن در جده مستقر است.

خبر مرتبط
نامه مهم امیرعبدالهیان به شورای امنیت سازمان ملل

اقتصادنیوز: حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل تصریح کرد: رژیم صهیونیستی باید عواقب اقدامات تروریستی خود را علیه مستشاران نظامی ایران متحمل شود.

دبیر کل سازمان همکاری اسلامی و یک تیم حقوقی در تاریخ ۲۶ فوریه (۷ اسفند) در دادگاه بین‌المللی لاهه به نام این سازمان اظهارنامه‌ای شفاهی که در آن به جنایات رژیم اسرائیل علیه مردم فلسطین به ویژه در نوار غزه پرداخته شد، ارائه کردند.

سازمان همکاری‌های اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: دبیرخانه این سازمان در کنار رصدخانه رسانه‌ای که راه اندازی شده و کار خود را برای رصد جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و انتشار آن در رسانه‌های مختلف آغاز کرده است، در حال ایجاد یک دیده‌بان حقوقی برای مستندسازی جنایات رژیم اسرائیل است.

سازمان همکاری اسلامی پیشتر نیز به منظور بررسی تحولات وضعیت غزه در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۳ ( ۲۶ مهر) نشست فوق‌العاده کمیته اجرایی خود را در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو این سازمان در جده عربستان برگزار کرده بود.

خبر مرتبط
اولین صحبت‌های امیرعبدالهیان در بیروت

اقتصادنیوز: حسین امیرعبدالهیان، وزیر امور خارجه اظهار کرد: اگر محاصره غزه ادامه یابد هرگونه تصمیمی از سوی دیگر جریان‌های مقاومت محتمل است.

رژیم اسرائیل از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) جنگی ویرانگر علیه ساکنان نوار غزه به راه انداخته است که علاوه بر بروز یک فاجعه انسانی بی‌سابقه و تخریب گسترده زیرساخت‌ها، ده‌ها هزار فلسطینی که بیشتر آنها کودک و زن هستند شهید شدند. این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل‌کشی» به دیوان بین‌المللی دادگستری معرفی شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید