جدیدترین اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره توافق اسرائیل و حماس

کدخبر: ۶۳۲۷۳۱
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی دور جدید مذاکرات میان اسرائیل و حماس برای دستیابی به توافق آتش بس در غزه گفت: ما معتقدیم که امکان دستیابی به توافق بین اسرائیل و حماس وجود دارد.
جدیدترین اظهارنظر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره توافق اسرائیل و حماس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی دور جدید مذاکرات میان اسرائیل و حماس برای دستیابی به توافق آتش بس در غزه گفت: ما معتقدیم که امکان دستیابی به توافق بین اسرائیل و حماس وجود دارد.

متیو میلر روز سه شنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران افزود: موانعی که مانع از دستیابی به توافق آتش بس در غزه می شود، قابل حل است.

میلر همچنین اعلام کرد که آنتونی بلینکن با بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم اسرائیل که در واشنگتن به سر می برد، در مورد نیاز اسرائیل به اقدام فوری برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه گفتگو کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما خواهان باز شدن گذرگاههای دیگر برای ارسال کمک های بشردوستانه به غزه هستیم و این موضوع را مستقیماً با کابینه اسرائیل در میان می گذاریم.

میلر تصریح کرد: حمایت وزرای کابینه اسرائیل از جلوگیری از ورود کمک ها غیرقابل قبول است و باید پایان یابد.

«بزالل اسموتریچ» ‌وزیر دارایی رژیم اسرائیل روز سه شنبه در ادامه گزافه گویی های خود، مدعی شد که تنها پاسخ اسرائیل برای آزادی اسرا، باید فشار نظامی و حمله به شهر رفح باشد.

به گزارش فلسطین الیوم، اسموتریچ ادعا کرد که فشار نظامی تنها راه مقابله اسرائیل برای نابودی جنبش حماس و آزاد کردن اسرای این رژیم است.

این وزیرافراطی کابینه نتانیاهو با انتقاد از سفر «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ این رژیم به آمریکا، گفت که گانتس در این باره به صورت مستقل تصمیم گرفته است و با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم، هماهنگ نبوده است.

اسموتریچ روز گذشته نیز با انتقاد از دعوت آمریکا از بنی گانتس برای سفر به واشنگتن برای رایزنی درباره مذاکرات اخیر با حماس، گفت: گانتس، ضعیف ترین شخص در کابینه نتانیاهو است و آمریکا تلاش می کند کابینه و جبهه داخلی اسرائیل را دچار دودستگی کند.

اسموتریچ افزود: گانتس، در خدمت منافع دولت «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکاست و طرح آن کشور برای برپایی کشور فلسطین را ترویج می دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید