رویارویی نظامی روسیه و ناتو در شمال اروپا قوت گرفت/سفیر روسیه در واشنگتن هشدارداد

کدخبر: ۶۳۲۷۸۱
اقتصادنیوز : سفیر روسیه در آمریکا نسبت به افزایش احتمال رویارویی مسکو و ناتو در اروپا هشدار داد.
رویارویی نظامی روسیه و ناتو در شمال اروپا قوت گرفت/سفیر روسیه در واشنگتن هشدارداد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، سفیر مسکو در واشنگتن می‌گوید که برخورد نظامی روسیه و ناتو در اروپا محتمل است.

وی با اشاره به اظهارات اخیر سران برخی کشورهای اروپایی از جمله امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه درباره احتمال اعزام نیروی زمینی از کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به اوکراین، گفت: چنین سناریویی بدون تایید آمریکا قابل اجرا نیست.

خبر مرتبط
سلاح محرمانه واشنگتن برای مقابله با روسیه و چین

اقتصادنیوز: ده ها مقام فعلی و سابق کاخ سفید و امنیت ملی به تایم می گویند که حدود یک بار در هفته، مقامات کاخ سفید اطلاعاتی را مشاهده می کنند که می خواهند علنی کنند و از سالیوان تأییدیه بگیرند. مقامات اطلاعاتی در شورای امنیت ملی درخواست‌هایی را به دفتر مدیر اطلاعات ملی ارسال می‌کنند، که آنها را پردازش و در ابتدا با کسانی که اسرار را جمع آوری کردند، بر سر زبان توافق می‌کنند. سالیوان می‌گوید: «تصمیم نهایی در مورد سبز یا قرمز کردن یک بخش اطلاعاتی به متخصصان جامعه اطلاعاتی بستگی دارد».

دیپلمات ارشد روس تاکید کرد: اساساً، ما با خطر برخورد مستقیم میان نیروهای مسلح روسیه و ناتو در شمال اروپا مواجه هستیم.

آنتونوف به درز فایل صوتی مکالمه افسران ارشد ارتش آلمان درباره تامین سلاح برای اوکراین جهت حمله به پل کریمه نیز اشاره کرد و گفت: آمریکا و دست‌نشانده‌هایش در ناتو هر روز بیشتر و بیشتر در اعماق «پروژه اوکراینی» فرو می‌روند.

نیکلای کورچونوف، سفیر غیرمقیم وزارت خارجه روسیه در شورای همکاری شمالگان، تاکید کرده بود که پیوستن سوئد و فنلاند به ناتو به نظامی‌سازی هرچه بیشتر منطقه شمالگان منجر خواهد شد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی