سرلشکر سلامی: نمی‌توان با گلوله یک ملت را از پیشرفت باز داشت

کدخبر: ۶۳۲۸۷۳
اقتصادنیوز : فرمانده کل سپاه پاسداران گفت که اینکه دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور می‌کنند پدیده‌ای شگفت‌انگیز و تصوری نابه‌جا درباره این است که می‌توان با گلوله، یک ملت را از پیشرفت باز داشت.
سرلشکر سلامی: نمی‌توان با گلوله یک ملت را از پیشرفت باز داشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سرلشکر حسین سلامی  در همایش «روایت پیشرفت؛ ۴۰ سالگی دانشگاه امام حسین(ع)»، با بیان اینکه امروز حتی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها، قرن‌های پنجم و ششم هجری که مقدمه‌ جهش و تحول علمی در اروپا به نام رنسانس است را عصر طلایی اسلام می‌نامند، اظهار کرد: ما دوباره اراده کرده‌ایم تا آن شکوه فراموش‌شده را احیا کنیم و دوباره مجد و عظمت علمی، هنری و فرهنگی جهان اسلام که عناصر اصلی شکل‌دهنده به تمدن اسلام هستند را دوباره بازگردانیم. این اراده انقلاب ماست و کار امکان‌پذیری است.

خبر مرتبط
حمله تند روزنامه نزدیک به سپاه به حمید رسایی/ او چندین بار ردصلاحیت شده اماحالا توهم ریاست مجلس را دارد

حمید رسایی در نخستین واکنشی که به انتخاب خود در مجلس داشت، حاشیه‌سازی مکروه و ضد‌مردمی نشان داد.

وی افزود: دشمنان امروزی اسلام و ایران برای همین با این اراده سر ستیز دارند. نبرد دشمنان با ما بر سر ارائه‌کردن یا ارائه‌نکردن مدل است. اگر الگوی ظهور یک تمدن جدید در پرتوی اسلام، مستقل از جاذبه سیاسی قدرت‌ها شکل گیرد، این جاذبه جدید حتماً غلبه خواهد کرد و آن تمدن شکل خواهد گرفت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه پایه اصلی تمدن بر علم، فرهنگ، هنر، اندیشه، معماری و قدرت است، یادآور شد: اینکه دانشمندان ما را در خیابان‌ها ترور می‌کنند پدیده شگفت‌انگیزی است. این یک تصور نابه‌جا در این باب است که می‌توان با گلوله یک ملت را از پیشرفت باز داشت.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید