تانک فوق پیشرفته «حیدر» رونمایی شد/ پاکستان از چین کمک گرفت+ فیلم

کدخبر: ۶۳۲۹۴۰
اقتصادنیوز: پروژه ساخت تانک «حیدر» در پاکستان تحت فناوری‌های پیشرفته و کاربرد تسلیحاتی با مشارکت چین فصل جدیدی در همکاری‌های نظامی ۲ کشور را رقم زده است.
تانک فوق پیشرفته «حیدر» رونمایی شد/ پاکستان از چین کمک گرفت+ فیلم

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، مراسم رونمایی از پروژه ساخت تانک فوق پیشرفته «حیدر» امروز با حضور ژنرال سید عاصم منیر فرمانده ارتش این کشور، سفیر چین در پاکستان، مقامات ارشد سازمان دولتی چین موسوم به NORINCO و مقامات سازمان تولید صنایع سنگین تسلیحاتی پاکستان برگزار شد.

در این مراسم پروژه آزمایشی تانک حیدر که به طور بومی در پاکستان و با مشارکت چین ساخته شده، رونمایی شد.

خبر مرتبط
تقویت مواضع ارتش روسیه در آودیوکا / تانک آبرامز آمریکا منهدم شد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پیشروی نیروهای این کشور در محورهای مختلف با افزایش تلفات نظامی ارتش اوکراین همراه بود.

ارتش پاکستان اعلام کرد: تانک حیدر دارای پیشرفته ترین فناوری و توانایی چشمگیر در حوزه جنگ تانک با داشتن قدرت آتش، حفاظت و ویژگی های مانور است. ساخت این تانک بیانگر تلاش بی وقفه صنعت نظامی پاکستان برای برتری در نوآوری های دفاعی است.

روابط اسلام‌آباد و پکن به ویژه در حوزه‌های امنیتی، نظامی و تولیدات دفاعی را می توان رابطه‌ای تاریخی و ریشه دار توصیف کرد که از ابتدای رقابت راهبردی با دهلی‌نو به عنوان موتور محرکه مهمی در آن نقش داشته است و همزمان فراز و نشیب بی وقفه در روابط شکننده آمریکا و پاکستان نیز عاملی در تقویت هر چه بیشتر روابط پاکستان با چین محسوب می شود.

170986793

2 کشور علاوه بر نقطه نظرات متعدد سیاسی و دیپلماتیک، در سال های گذشته روابط نظامی - امنیتی گسترده‌ای را برقرار ساخته‌اند. به عنوان مثال پاکستان تنها کشور خارجی است که در خاک چین با این کشور رزمایش‌های مشترک نظامی برگزار کرده و همچنان برنامه های مشترک گسترده‌ای را به پیش می برد.

ارتش پاکستان در جریان سفر آذرماه ۱۳۹۹ وزیر دفاع ملی جمهوری خلق چین به اسلام‌آباد، پیمان تقویت همکاری‌های دفاعی با ارتش چین را امضا کرد.

پاکستان در جریان رزمایش جنگی نیروهای این کشور در فروردین ۱۴۰۰ سامانه‌های پدافند هوایی و موشک‌های زمین به هوای ساخت چین را با موفقیت آزمایش کرد.

گفتنی است سامانه‌های ضدهوایی ال. وای.۸۰ و اف. ام. ۹۰ ساخت چین است که پاکستان سال‌های اخیر آن را تحویل گرفت و تولید داخلی آن نیز توسط ارتش پاکستان انجام شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید