تشکیل جلسه کنگره آمریکا درباره خروج از افغانستان

کدخبر: ۶۳۲۹۷۱
اقتصادنیوز: کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا درباره بررسی شکست استراتژیک این کشور در افغانستان نشست استماعیه برگزار می‌کند.
تشکیل جلسه کنگره آمریکا درباره خروج از افغانستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مک‌کال در بیانیه‌ای گفت در این نشست ژنرال «مارک میلی» رئیس سابق ستاد ارتش آمریکا و ژنرال «فرانک مکنزی» فرمانده سابق فرماندهی مرکزی این کشور حضور خواهند داشت.

براساس بیانیه منتشر شده، این نشست استماعیه با عنوان «شکست استراتژیک؛ عقب‌نشینی بایدن، ژنرال‌های آمریکا و تسلط طالبان» به تاریخ 19 ماه جاری میلادی (29 اسفند) برگزار خواهد شد.

چندی پیش نیز مجلس نمایندگان آمریکا نشست استماعیه‌ را به‌منظور بررسی سیاست‌های دولت بایدن در قبال افغانستان پس از خروج نظامیان این کشور و تسلط دوباره طالبان برگزار کرده بود.

خبر مرتبط
پشت پرده فعالیت اطلاعاتی آمریکا/ چگونه پوتین قرار بود کیش و مات شود؟

اقتصادنیوز: اسرار در حال تغییر است و آمریکا در تلاش برای سازگاری است. بر اساس یکی از اسناد اطلاعاتی آمریکا که سال گذشته توسط واشنگتن پست منتشر شد، روسیه از سال 2016 عملیات تبلیغاتی رسانه های اجتماعی خود را تهاجمی تر کرده و تنها 1٪ از ارتش ربات هایش در پلتفرم هایی مانند ایکس و تیک توک شناسایی شده است.

این نشست در نیمه‌های دوم ماه دی با حضور «تام وست» نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان، «رینا امیری» نماینده این کشور برای زنان و دختران افغانستان و «مایکل شیفر» معاون رئیس بخش آسیایی نهاد توسعه بین‌المللی آمریکا برگزار شده بود.

خبر مرتبط
عملیات جدید ارتش یمن علیه یک کشتی آمریکایی+ جزئیات

اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروی دریایی ارتش این کشور کشتی آمریکایی «ترو کانفیدنس TRUE CONFIDENCE» را در خلیج عدن با اژدرهای دریایی مناسب هدف قرار داده و آن را به آتش کشیده است.

پیش از این نیز، ژنرال میلی درباره ماموریت خروج نظامیان خارجی از افغانستان گفته بود این یک «موفقیت تاکتیکی، اما یک شکست استراتژیک» بود.

ژنرال «فرانک مکنزی» رئیس پیشین ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا نیز چندی قبل تصریح کرده بود جنگ افغانستان شکستی برای چهار دولت آمریکا در دو دهه گذشته بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید