آمریکا ایران را تهدید کرد

کدخبر: ۶۳۳۱۵۶
اقتصادنیوز: آمریکا روز پنح‌شنبه ایران را به اتخاذ اقدامات تقابلی بیشتر تهدید کرد.
آمریکا ایران را تهدید کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ایالات متحده مدعی شده است که ایران به طور کامل به همکاری با آژانس اتمی نمی‌پردازد و پاسخ کاملی به آژانس در رابطه با ذرات اورانیوم پیدا شده در برخی سایت‌های اعلام نشده ارائه نداده است.

آمریکا در نشست فصلی شورای حکام از ایران خواسته تا به همکاری کامل با آژانس اتمی بپردازد.

نماینده آمریکا در جلسه شورای حکام گفت: باور داریم به نقطه‌ای رسیده‌ایم که ما و جامعه بین‌المللی باید از نو به دنبال روشی برای پاسخ‌دهی به طفره‌روی‌های مداوم ایران بگردیم. ما نباید به ایران اجازه دهیم که به روند رفتارهای کنونی خود ادامه دهد.

خبر مرتبط
گزارش آژانس انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران/واکنش آمریکا

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به گزارش جدید آژانس انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران، گفت: تا جایی که می‌دانم، این گزارش هنوز علنی نشده است و من درباره گزارشی که هنوز منتشر نشده، نظری نمی‌دهم.

ادعای عدم همکاری ایران با آژانس اتمی درحالی از سوی آمریکا مطرح شده است که «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرده «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پرحجم‌ترین و بیشترین بازرسی‌ها را از موسسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران انجام می‌دهد و نباید این گونه همکاری‌های مستمر و  عمیق جمهوری اسلامی ایران نادیده گرفته شود».

خبر مرتبط
واکنش آمریکا به گزارش آژانس انرژی اتمی درباره افزایش تولید اورانیوم در ایران

اقتصادنیوز :سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با مطرح کردن ادعای مرتبط بودن فعالیت‌های اخیر نیروهای مقاومت منطقه به ایران، گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران را «نگران‌کننده» توصیف‌ کرد.

همچینن، با گذشت یک‌ سال و نیم از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بدعهدی شرکای غربی توافق در عمل به تعهداتشان در زمینه کاهش تاثیر تحریم‌های آمریکا بر اقتصاد ایران و عادی‌سازی روابط تجاری با تهران، ایران اعلام کرد که ذیل بند ۳۶ برجام، در چند گام تعیین شده از اجرای تعهدات داوطلبانه خود فاصله می‌گیرد که این به معنای ازسرگیری و در مواردی، افزایش فعالیت‌های هسته‌ای ایران بود.

اگرچه به گفته مقامات رسمی ایران،‌ به محض این که شرکای توافق حسن نیت و اراده سیاسی نشان داده و به اجرای کامل تعهداتشان ذیل توافق اقدام کنند، این اقدامات بازگردانی خواهد شد اما اروپایی‌ها تاکنون به وعده‌های خود عمل نکرداه‌اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید