آمریکا به شهروندانش در روسیه هشدار داد/ در مسکو چه خبر است ؟

کدخبر: ۶۳۳۱۸۵
اقتصادنیوز : سفارت آمریکا در مسکو با انتشار بیانیه‌‎ای مدعی شد که در ۴۸ ساعت آینده حمله‌هایی در پایتخت روسیه رخ خواهد داد و از شهروندان آمریکایی خواست از حضور در تجمع‌های بزرگ خودداری کنند.
آمریکا به شهروندانش در روسیه هشدار داد/ در مسکو چه خبر است ؟

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سفارت آمریکا در مسکو با انتشار بیانیه‌ای به شهروندان این کشور در روسیه هشدار داد که طی ۴۸ ساعت آینده از ورود به مراکز پرجمعیت و جمع‌شدن‌های غیرضروری خودداری کنند، زیرا «افراط‌گرایان» در حال برنامه‌ریزی برای انجام حمله‌هایی در شهر مسکو هستند.

 

در بیانیه سفارت آمریکا که در وب‌سایت این سفارت قرار گرفته آمده است که «سفارت در حال رصد گزارش‌هایی است که نشان می‌دهد افراط‌گرایان برنامه‌های قریب‌الوقوعی برای هدف قرار دادن تجمعات بزرگ در مسکو از جمله کنسرت‌ها دارند و باید به شهروندان آمریکایی توصیه شود که از حضور در تجمعات بزرگ در ۴۸ ساعت آینده خودداری کنند.»

این بیانیه بدون اشاره به جزییات بیشتر از آمریکایی‌های حاضر در روسیه درخواست کرده که هوشیار باشند و «به رسانه‌های محلی برای به‌روزرسانی‌ها مراجعه کنند».

خبر مرتبط
مسکو به واشنگتن اخطار داد/فعالیت نامطلوب این 3 نهاد در روسیه

اقتصادنیوز: مسکو در خصوص فعالیت سه نهادغیردولتی آمریکا در خاک روسیه هشدار داد.

مقامات روسیه تاکنون درباره این اطلاعیه سفارت آمریکا اظهار نظری نکرده‌اند.

این هشدار سفارت آمریکا در بحبوحه تنش های مداوم بین مسکو و واشنگتن صادر می‌شود. روز پنجشنبه، وزارت خارجه روسیه، سفیر آمریکا، لین تریسی را احضار کرد و از سفارت خواست که تمامی روابط خود را با سه سازمان غیردولتی تحت حمایت آمریکا که اخیراً فعالیت آنها در روسیه ممنوع شده بود، قطع کند.

وزارت امور خارجه همچنین تهدید کرد که «همه کارمندان سفارت آمریکا» را که در زمینه درگیری در اوکراین و انتخابات ریاست جمهوری آتی روسیه «در امور داخلی فدراسیون روسیه از جمله کارزارهای خرابکارانه و اطلاعات نادرست مداخله کنند» را اخراج خواهد کرد.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی