وزارت دفاع روسیه خبر داد:

انهدام 2 پایگاه تروریست‌ها در ادلب سوریه

کدخبر: ۶۳۳۲۰۰
اقتصادنیوز : وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای هوا-فضای این کشور دو پایگاه شبه‌نظامیان در استان ادلب سوریه را که در گلوله‌باران مواضع ارتش سوریه در این استان دخیل بودند، از بین بردند.
 انهدام 2 پایگاه تروریست‌ها در ادلب سوریه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دریاسالار «وادیم کالیت»، مقام ارشد وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای هوا-فضای این کشور روز پنجم مارس دو پایگاه شبه‌نظامیانی را که در گلوله‌باران مواضع ارتش سوریه در استان ادلب دخیل بودند از بین بردند.

خبر مرتبط
توافق مهم ایران با عراق و سوریه+ جزئیات

اقتصاد نیوز: دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی خبر از ایجاد منطقه آزاد مشترک با ۲۱ کشور داد که با پنج کشور از جمله سوریه و عراق به توافق رسیده‌اند.

کالیت در یک نشست مطبوعاتی بیان داشت: «نیروهای هوا-فضای روسیه روز پنجم مارس دست به حملاتی در حوزه بسنقول در استان ادلب زده و دو پایگاه متعلق به شبه نظامیانی را که در گلوله‌باران مواضع نیروهای دولت سوریه دخیل بودند از بین بردند. در این حملات بیش از ۲۰ تروریست نابود شدند.»

این مقام اضافه کرد که در پی گلوله‌باران تروریست‌ها در استان لاذقیه یک سرباز سوری جان خود را از دست داد.

او بیان داشت، جنگنده‌های متعلق به ائتلاف تحت رهبری آمریکا با اعزام دو جنگنده اف-۱۶ و دو جنگنده ای-۱۰ تاندربولت اقدام به نقض پروتکل‌های درگیری‌زدایی و حریم هوایی سوریه در التنف کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید