روس ها 4 پهپاد اوکراینی در «ولگاگراد» را شکار کردند

کدخبر: ۶۳۳۲۰۴
اقتصادنیوز : وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این کشور ۴ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در منطقه ولگاگراد رهگیری و سرنگون کردند.
 روس ها 4 پهپاد اوکراینی در «ولگاگراد» را شکار کردند

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، وزارت دفاع روسیه امروز جمعه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافندی این کشور بامداد امروز ۴ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را در آسمان شهر ولگاگراد در جنوب‌غربی روسیه رهگیری و منهدم کردند.

خبر مرتبط
آمریکا به شهروندانش در روسیه هشدار داد/ در مسکو چه خبر است ؟

اقتصادنیوز : سفارت آمریکا در مسکو با انتشار بیانیه‌‎ای مدعی شد که در ۴۸ ساعت آینده حمله‌هایی در پایتخت روسیه رخ خواهد داد و از شهروندان آمریکایی خواست از حضور در تجمع‌های بزرگ خودداری کنند.

همچنین سفارت آمریکا در مسکو ساعاتی پیش با انتشار بیانیه‌ای به شهروندان این کشور در روسیه هشدار داد که طی ۴۸ ساعت آینده از ورود به مراکز پرجمعیت و جمع‌شدن‌های غیرضروری خودداری کنند، زیرا «افراط‌گرایان» در حال برنامه‌ریزی برای انجام حمله‌هایی در شهر مسکو هستند.

در بیانیه سفارت آمریکا که در وب‌سایت این سفارت قرار گرفته آمده است که «سفارت در حال رصد گزارش‌هایی است که نشان می‌دهد افراط‌گرایان برنامه‌های قریب‌الوقوعی برای هدف قرار دادن تجمعات بزرگ در مسکو از جمله کنسرت‌ها دارند و باید به شهروندان آمریکایی توصیه شود که از حضور در تجمعات بزرگ در ۴۸ ساعت آینده خودداری کنند.»

این بیانیه بدون اشاره به جزییات بیشتر از آمریکایی‌های حاضر در روسیه درخواست کرده که هوشیار باشند و «به رسانه‌های محلی برای به‌روزرسانی‌ها مراجعه کنند». مقامات روسیه تاکنون درباره این اطلاعیه سفارت آمریکا اظهار نظری نکرده‌اند.

این هشدار سفارت آمریکا در بحبوحه تنش های مداوم بین مسکو و واشنگتن صادر می‌شود. روز پنجشنبه، وزارت خارجه روسیه، سفیر آمریکا، لین تریسی را احضار کرد و از سفارت خواست که تمامی روابط خود را با سه سازمان غیردولتی تحت حمایت آمریکا که اخیراً فعالیت آنها در روسیه ممنوع شده بود، قطع کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید