در تماس تلفنی با وزیر خارجه عمان مطرح شد:

انتقاد امیرعبداللهیان از بدعهدی آمریکا درباره مذاکرات لغو تحریم‌ها

کدخبر: ۶۳۳۲۶۲
اقتصادنیوز: در تماس تلفنی وزیر خارجه عمان با امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه، منطقه‌ای و بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
انتقاد امیرعبداللهیان از بدعهدی آمریکا درباره مذاکرات لغو تحریم‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در تماس تلفنی بدر البوسعیدی وزیر خارجه عمان با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان آخرین وضعیت مناسبات دو جانبه، منطقه ای و بین المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در این تماس تلفنی وزیر خارجه عمان سلام گرم سلطان عمان هیثم بن طارق آل سعید را به رییس جمهور کشورمان ابلاغ کرد. طرفین مناسبات دو کشور را در مسیر درست و رو به جلو ارزیابی کردند.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و عمان در خصوص آخرین تحولات غزه و کرانه باختری تبادل نظر کردند و با اشاره به قطعنامه اخیر نشست فوق العاده وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی در جده، بر ضرورت تلاش جمعی کشورهای اسلامی برای توقف فوری نسل کشی رژیم اسراییل و ارسال گسترده کمک‌های انساندوستانه تاکید کردند.

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان: کشورهای اسلامی در حمایت از فلسطین به بیانیه بسنده نکنند

اقتصادنیوز : وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه کشورهای اسلامی در حمایت از فلسطین نباید به بیانیه‌های سیاسی بسنده کنند، خاطرنشان کرد که در بیان مواضع کشورهای اسلامی در حمایت قوی از فلسطین هیچ اختلاف‌نظر و تفاوت دیدگاه جدی دیده نمی‌شود.

امیرعبداللهیان با انتقاد از رفتار متعارض و بدعهدی آمریکا در موضوع مذاکره برای لغو تحریم ها، از تداوم تلاش و ابتکار سلطان عمان در این مسیر قدردانی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان همچنین با توجه به دیدار مهم سران ایران و عمان در مسقط و تهران و آثار مثبت آن بر روابط دو کشور، سلام دکتر رییسی رییس جمهور کشورمان به سلطان عمان را ابلاغ کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید