راه حل متحد پوتین برای پایان جنگ/ اوکراین باید تسلیم شود!

کدخبر: ۶۳۳۲۷۴
اقتصادنیوز: فیلسوف و نظریه‌پرداز برجسته روسی به العربیه انگلیسی گفت که تسلیم اراضی اوکراین و توقف ارائه تسلیحات به این کشور «تنها راه» پایان جنگ روسیه است.
راه حل متحد پوتین برای پایان جنگ/ اوکراین باید تسلیم شود!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، الکساندر دوگین که یکی از متحدین اصلی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه محسوب می‌شود، عنوان کرد که «بی‌مسئولیتی سیاست‌مداران غربی» باعث و بانی میزان بالای تهدیدات هسته‌ای در طرفین درحال جنگ و همسایگان‌شان است.

وی عنوان کرد که «جنگ هسته‌ای تاکنون هیچ‌گاه از این به ما نزدیک‌تر نبوده است» چراکه «ایدئولوژی حاکم در غرب - که جهانی شدن و لیبرالیسم است - هیچ دیدگاه مخالفی را نمی‌پذیرد.»

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در ژوئن ۲۰۲۳ پیش از ارسال جت‌های F-۱۶ به اوکراین هشدار داده بود که ارائه جت‌هایی که توانایی حمل تسلیحات هسته‌ای داشته باشند، باعث تشدید جنگ خواهد شد.

دوگین در این رابطه توضیح داد: هشدار لاوروف به این دلیل بود که ما نمی‌دانیم آیا این جنگنده‌ها که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای دارند حامل این سلاح‌ها هم هستند یا نه. این اقدامات ممکن است باعث شود که روسیه در برخی مسائل از راهبرد تسلیحات هسته‌ای در اوکراین یا لهستان استفاده کند.

وی تصریح کرد که هیچ راهی برای تشخیص اینکه جت‌های F-۱۶ درحال حمل کلاهک‌های هسته‌ای هستند یا نه وجود ندارد و این مسکو را برای استفاده سریع‌تر از «دکمه قرمز» تحت فشار قرار می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید