اذعان بلینکن به لزوم کمک رسانی به غزه از گذرگاه‌های زمینی

کدخبر: ۶۳۳۲۸۳
اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا روز جمعه تاکید کرد که بهبود شرایط در گذرگاه‌های زمینی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه حیاتی است.
اذعان بلینکن به لزوم کمک رسانی به غزه از  گذرگاه‌های زمینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بلینکن در دیدار با هاکان فیدان، همتای ترکی خود با تاکید بر لزوم تقویت گذرگاه‌های زمینی عنوان کرد که این گذرگاه‌ها از اصلی‌ترین روش‌های انتقال کمک‌های لازم به نوار غزه است.

خبر مرتبط
اعتراف چندباره مقامات اسرائیلی به ناتوانی در جنگ غزه/ لیبرمن: ما به شدت خوار شدیم

اقتصادنیوز: وزیر جنگ پیشین اسرائیل اذعان کرد که این رژیم نه تنها به پیروزی دست پیدا نکرده بلکه به شدت خوار و ذلیل شده است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این مدت حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از ۳۰ هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه بر اثر شدت حملات و بمباران روزافزون رژیم صهیونیستی، با گرسنگی و قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید