دیدار محرمانه اردوغان و زلنسکی در استانبول/ پشت درهای بسته چه گذشت؟

کدخبر: ۶۳۳۲۸۴
اقتصادنیوز: رجب طیب اردوغان امروز (جمعه) با ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی خود دیدار کرد که این دیدار پشت درهای بسته در دفتر کاری رئیس جمهور ترکیه در «دولما باغچه» در استانبول برگزار شد.
دیدار محرمانه اردوغان و زلنسکی در استانبول/ پشت درهای بسته چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، زلنسکی پس از این دیدار در اظهاراتی با قدردانی از ترکیه به خاطر حمایت قابل اعتماد آنکارا از کی‌یف، گفت: هر دو کشور اوکراین و ترکیه، کل منطقه و امنیت غذایی جهانی نیازمند امنیت بی قید و شرط دریانوردی در دریای سیاه است.

رئیس جمهور اوکراین همچنین با بیان اینکه کی‌یف مشتاق تقویت همکاری‌های دو جانبه و تولید مشترک با شرکت‌های دفاعی ترکیه است، یادآور شد: ما نیازمند کمک ترکیه برای آزادی اسیران جنگی اوکراینی هستیم.

 زلنسکی رئیس جمهور اوکراین امروز جمعه در چارچوب سفری رسمی به ترکیه سفر کرد.

روند مربوط به جنگ روسیه علیه اوکراین، توافق کریدور غلات و مذاکرات صلح محور دیدارهای زلنسکی با مقامات ترکیه اعلام شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

سه روز پس از آن یعنی پنجشنبه پنجم اسفند سال ۱۴۰۰، پوتین عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد و این جنگ همچنان ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید