درخواست پاکستان از طالبان برای اقدامات امنیتی در مرز دو کشور

کدخبر: ۶۳۳۵۵۹
اقتصادنیوز: ارتش پاکستان با انتشار گزارشی در زمینه عملیات جلوگیری از ورود عناصر تروریستی از مرز افغانستان از طالبان خواست که اجازه ندهد تروریست‌ها از خاک کابل برای حمله به همسایگان استفاده کنند.
درخواست پاکستان از طالبان برای اقدامات امنیتی در مرز دو کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا ، نیروهای امنیتی این کشور طی دو عملیات جداگانه در منطقه وزیرستان شمالی ۱۰ تروریست را کشتند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است که عملیات به موقع نیروهای امنیتی جلوی ورود ۵ تروریست از خاک افغانستان را گرفت و طی تبادل آتش ۲ تروریست کشته و سه نفر دیگر از آنان زخمی شدند.

در عملیات دیگری نیروهای پاکستانی در وزیرستان شمالی هشت تروریست کشته شدند.

ارتش پاکستان خطاب به هیات حاکمه موقت افغانستان گفت که اسلام‌آباد همواره از کابل خواسته است تا از مدیریت موثر مرزها در داخل قلمرو خود اطمینان حاصل کند.

روابط عمومی ارتش پاکستان افزود: انتظار می رود حکومت موقت طالبان به تعهدات خود عمل کند و جلوی استفاده تروریست ها از خاک افغانستان برای اقدامات تروریستی علیه پاکستان بگیرد.

پاکستان هموازه همسایه غربی خود یعنی افغانستان را به کم کاری در مبارزه با تروریسم بویژه نیروهای ضدپاکستانی موسوم به تحریک طالبان متهم و اعلام کرد که طالبان پاکستانی آزادانه در خاک افغانستان تردد و دست به حملات علیه پاکستان می‌زنند؛ اتهامی که دولت‌های سابق و حکومت سرپرست طالبان در افغانستان آن را رد می‌کنند.

حکومت سرپرست طالبان در افغانستان با نادرست خواندن اتهامات طرف پاکستانی، از اسلام‌آباد خواسته تا به جای متهم کردن همسایگان راهکار مشکلات خود را در داخل جستجو کند.

نمایندگی دائم پاکستان در سازمان ملل هفته گذشته در جلسه بررسی وضعیت افغانستان از شورای امنیت خواست تا در کنار اسلام‌آباد ، هیات حاکمه موقت کابل را به برخورد علیه عناصر تروریستی از جمله گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان تشویق کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی