رهبر کاتولیک‌های جهان از اوکراین خواست پرچم سفید را شجاعانه نشان دهد!

کدخبر: ۶۳۳۵۶۳
اقتصادنیوز: رهبر کاتولیک‌های جهان شنبه گفت که اوکراین باید شجاعت نشان دادن «پرچم سفید» را داشته باشد و برای پایان دادن به جنگ با روسیه مذاکره کند.
رهبر کاتولیک‌های جهان از اوکراین خواست پرچم سفید را شجاعانه نشان دهد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «پاپ فرانسیس»  در مصاحبه‌ای بر ضرورت برون‌رفت اوکراین از بحران تاکید و مواضع خود را در این زمینه اعلام کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان درباره رفتار مناسب سران کی‌یف در این برهه، از عبارت «پرچم سفید» استفاده کرد و افزود: «این برداشتی است که درست است.»

فرانسیس گفت: اما فکر می‌کنم «قوی‌ترین طرف» طرفی است که به شرایط و به مردم فکر می‌کند و شجاعت [نشان دادن] پرچم سفید را دارد و مذاکره می‌کند.

وی به موضوع میانجیگری هم اشاره و تصریح کرد: مذاکرات [صلح میان روسیه و اوکراین] باید با کمک قدرت‌های بین‌المللی انجام شود.

پاپ فرانسیس اظهار داشت: «واژه مذاکره، واژه شجاعانه‌ای است. وقتی می‌بینید که شکست خورده‌اید و اوضاع خوب پیش نمی‌رود، باید شجاعت مذاکره را داشته باشید.»

بر اساس گزارش رویترز، این اولین باری است که فرانسیس از عباراتی مانند «پرچم سفید» یا «شکست خورده» در بحث درباره جنگ اوکراین استفاده می‌کند، اگرچه او در گذشته در مورد لزوم انجام مذاکره صحبت کرده است.

رهبر کاتولیک‌های جهان با بیان اینکه «از مذاکره قبل از اینکه اوضاع بدتر شود، خجالت نکشید»، ادامه داد: «ممکن است یک طرف احساس سرافکندگی کند اما جنگ با چند کشته به پایان خواهد رسید؟»

وی از ترکیه در میان کشورهایی که پیشنهاد مذاکره داده بودند، نام برد و گفت: باید به موقع مذاکره کرد و کشوری را پیدا کرد که بتواند به عنوان میانجی عمل کند.

فرانسیس در بخشی دیگر از این گفت‌وگو درباره جنگ اسرائیل و حماس گفت: «مذاکره هرگز [به معنای] تسلیم شدن نیست.»

پاپ فرانسیس تاکنون بارها خواستار پایان دادن به درگیری در غزه و اوکراین و تضمین کمک‌های بشردوستانه برای مردم غزه شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید