در اعتراض به اظهارات پاپ؛

اوکراین سفیر واتیکان را احضار کرد

کدخبر: ۶۳۴۰۵۶
اقتصادنیوز: وزارت خارجه اوکراین روز دوشنبه در اعتراض به اظهارات پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان سفیر واتیکان در کی‌یف را احضار کرد.
اوکراین سفیر واتیکان را احضار کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این وزارتخانه اعلام کرد که به «ویسوالداس کولبوداس» سفیر واتیکان گفته که از «سخنان پاپ در مورد برافراشتن «پرچم سفید» ناامید شده است.»

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، وزارت خارجه اوکراین افزود که اظهارات پاپ «آنها (روسیه) را ترغیب می‌کند که بیش از پیش قوانین بین‌المللی را زیر پا بگذارند.»

پاپ فرانسیس در مصاحبه‌ای که شنبه پخش شد، گفت که اوکراین باید شجاعت برافراشتن پرچم سفید صلح را برای مذاکره با روسیه داشته باشد.

خبر مرتبط
واکنش دبیرکل ناتو به اظهارات پاپ درباره اوکراین

اقتصادنیوز: استولتنبرگ، دبیرکل ناتو مخالفت خود با اظهارات «پاپ فرانسیس» مبنی بر اینکه اوکراین باید شجاعت برافراشتن پرچم سفید را داشته باشد، اعلام کرد.

این اظهارات واکنش سریع کی‌یف و متحدان اوکراین را به همراه داشت. دیمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین یکشنبه در پستی در شبکه‌های اجتماعی در واکنش به سخنان پاپ اعلام کرد: پرچم ما زرد و آبی است. این پرچمی است که با آن زندگی می‌کنیم، می‌میریم و پیروز می‌شویم. ما هرگز پرچم دیگری را بالا نمی‌بریم.

از سوی دیگر، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری روسیه در پاسخ به پرسشی درباره این سخنان اخیر پاپ رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: سخنان پاپ، ابعاد گسترده‌تری داشت اما به طور کلی، ایده‌ای که وی درباره آن صحبت کرد، کاملا قابل درک است، او به نفع مذاکرات صحبت کرد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو نیز در مصاحبه رویترز در واکنش به اظهارات پاپ گفت: اکنون وقت آن نیست که درباره تسلیم شدن اوکراینی‌ها صحبت کنیم.

دبیرکل ناتو افزود: این یک فاجعه برای اوکراینی‌ها و برای همه ما نیز خطرناک خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید