روسیه پهپاد مهاجم اوکراین را سرنگون کرد

کدخبر: ۶۳۴۱۱۴
شهردار پایتخت روسیه اعلام کرد که سامانه‌های پدافندی این کشور یک پهپاد مهاجم در حال حرکت به سمت شهر مسکو را رهگیری و منهدم کرد.
روسیه پهپاد مهاجم اوکراین را سرنگون کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر  ، «سرگئی سوبیانین» شهردار مسکو اعلام کرد که بامداد امروز سه‌شنبه سامانه‌های پدافند هوایی در شهر رامنسکی روسیه یک پهپاد را که به سمت مسکو در حرکت بود، رهگیری و منهدم کرد.

وی با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود افزود که طبق اطلاعات اولیه، در اثر برخورد با پهپاد و محل ریزش آوار هیچ خسارت یا جراحتی در پی نداشته است، اما متخصصان اورژانس در محل حادثه حضور دارند.

خبر مرتبط
بازی پوتین با کارت قاتلان ماهوراه‌ای/ روسیه چه خوابی برای آمریکا دیده است؟

اقتصادنیوز: اگر روسیه به دنبال راهی مطمئن تر برای از بین بردن تعداد زیادی از ماهواره ها باشد، در آن صورت کرملین ممکن است بخواهد یک سلاح ضد ماهواره هسته ای در فضا را به کار گیرد.

وزارت دفاع روسیه دیروز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش این کشور دیشب در منطقه بریانسک چهار پهپاد مهاجم ارتش اوکراین و در منطقه اوریول نیز ۲ پهپاد رهگیری و منهدم کرد.

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای ارتش روسیه در محور کوپیانسک سه ضدحمله ارتش اوکراین را دفع کردند و در این درگیری‌ها ۱۱۰ نیروی نظامی اوکراینی کشته شدند.

آن‌گونه که در این بیانیه آمده در محور آودیوکا نیز نیروهای مسلح روسیه مواضع خود را بهبود بخشیدند، ۲ ضدحمله اوکراین دفع شد و ارتش اوکراین ۳۱۰ نظامی خود را از دست داد.

در محور دونتسک جنوبی نیز تلفات نیروهای مسلح اوکراین بالغ بر ۱۵۰ نیروی نظامی بود، یک انبار مهمات اوکراین نیز منهدم شد.

ساعاتی پیش نیز منابع آگاه نظامی در گفت‌وگو با «تاس» اعلام کردند که نیروهای ارتش روسیه با موشک‌های تاکتیکی ۳ سامانه پدافند هوایی پاتریوتِ آمریکاییِ ارتش اوکراین را در نزدیکی منطقه «پوکرووسک» در جمهوری خلق دونتسک منهدم کردند.

به گفته این منابع آگاه «موشک‌های تاکتیکی اسکندر احتمالاً سه پرتابگر سامانه پاتریوت ساخت آمریکا را در نزدیکی پوکروفسک از بین برده است.»

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۳۱ فروردین

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید