بیانیه حزب الله لبنان درباره حملات به پایگاه های پدافند هوایی و موشکی اسرائیل

کدخبر: ۶۳۴۲۲۷
اقتصادنیوز : حزب‌الله لبنان از هدف قرار دادن پایگاه‌های پدافند هوایی و موشکی اسرائیل در شمال سرزمین‌های اشغالی با بیش از ۱۰۰ راکت خبر داد.
  بیانیه حزب الله لبنان درباره حملات به پایگاه های پدافند هوایی و موشکی اسرائیل

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: رزمندگان مقاومت اسلامی در راستای حمایت از ملت مقاوم نوار غزه و پشتیبانی مقاومت شجاع و شریف آن و همچنین در پاسخ به حملات دشمن به روستاها و منازل شهروندان در جنوب لبنان که آخرین آن حمله به شهر «بعلبک» و شهادت غیرنظامیان بود، امروز مقر فرماندهی پدافند هوایی و موشکی دشمن در  پایگاه «کیلع» را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای خود قرار داد.

خبر مرتبط
لاپید نتانیاهو را با خاک یکسان کرد

اقتصادنیوز : رئیس اپوزیسیون اسرائیل در انتقاد از نخست‌وزیر این رژیم او را بنیانگذار «فرهنگ دروغ» دانست و تاکید کرد که به میزان کافی سرباز اسرائیلی برای درگیری‌های شمال نداریم و اگر دولت حریدی‌ها را به خدمت نگیرد، حق دادن دستورات دیگری را به نیروهای ذخیره ندارد.

حزب‌الله همچنین اعلام کرد که مقاومت اسلامی لبنان پایگاه موشکی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی را در منطقه «یوآو» و اطراف آن هدف قرار داد.

حزب‌الله افزود در این حملات از بیش از ۱۰۰ راکت کاتیوشا استفاده کرده است.

حزب‌الله در بیانیه دیگری نیز تاکید کرد: مجاهدین مقاومت با موشک «برکان» پایگاه «راهب» را هدف قرار دادند و این پایگاه به صورت دقیق مورد اصابت قرار گرفت.

در این راستا رئیس شورای الجلیل علیا بعد از شلیک این تعداد موشک به شمال اراضی اشغالی گفت: اسرائیل قدرت بازدارندگی خود را از دست داده است و در بازگرداندن آن موفق نخواهد شد.

پیشتر رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند از صبح تاکنون ۱۰۰ موشک از لبنان به جولان شلیک شده است.

این رسانه‌ها تأکید کردند: سنگین‌ترین موج حملات موشکی از زمان آغاز جنگ در شمال را شاهد بودیم. ۱۰۰ موشک در واکنش به حمله بعلبک به منطقه جولان شلیک شد. شلیک ۱۰۰ موشک ظرف یک ساعت از لبنان به شمال جولان یک مساله بسیار استثنایی است. در یکی از حملات ۳۰ موشک با هم شلیک شد.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی