حماس یک پیشنهاد بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه دریافت کرد+ جزئیات

کدخبر: ۶۳۴۳۴۷
اقتصادنیوز: یک منبع در جنبش حماس فلسطین از دریافت یک پیشنهاد بین‌المللی برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر داد.
حماس یک پیشنهاد بین‌المللی برای آتش‌بس در غزه دریافت کرد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این منبع، شامگاه سه شنبه با بیان خبر مذکور، گفت این پیشنهاد شامل آزادی کودکان، زنان و سالمندان اسیر می‌شود.
 العربیه گزارش داد، منبع مذکور در حماس تاکید کرد: با طرح تعدیل شده آمریکا که خواهان توقف جنگ و بازگشت تدریجی آوارگان است موافقت کردیم.

وی افزود هیئتی از حماس طی روزهای آینده به قاهره سفر خواهد کرد تا درباره جزئیات توافق و آغاز اجرای آن مذاکره کند.

خبر مرتبط
ادعای پیروزی کاذب نتانیاهو در غزه/نقشه شوم اسرائیل برای حماس

اقتصادنیوز: بنیامین نتانیاهو مدعی شد: برای پیروزی در جنگ غزه باید گردان‌های باقیمانده حماس را در شهر رفح واقع در جنوب غزه نابود کنیم.۲ منبع امنیتی مصر گفته‌اند که قاهره روز یکشنبه در تلاش برای از سرگیری مذاکرات آتش‌بس در غزه در ماه رمضان با تعدادی از شخصیت‌های ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، رژیم صهیونیستی و سایر میانجی‌گران تماس برقرار کرد.

خبر مرتبط
دروغ اسرائیل درباره ترور فرد شماره ۳ حماس فاش شد

اقتصادنیوز : در پی ادعاهای مقامات اسرائیل نسبت به احتمال به شهادت رسیدن معاون فرمانده گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس، الاخبار از زنده‌ بودن وی خبر داده است.این ۲ منبع تاکید کرده‌اند که تماس‌های مصر با حماس و سرویس اطلاعاتی اسرائیل (موساد) روز یکشنبه با مجوز ریاست جمهوری مصر در تلاش برای نزدیک‌تر کردن مواضع مختلف ۲ طرف بدون ارائه جزئیات بیشتر صورت گرفت.

در آخرین دور مذاکرات قاهره، جنبش حماس بر دشواری اجرای درخواست اشغالگران تاکید و اعلام کرده بود: نتانیاهو اعزام هیئت خود به قاهره را مشروط به تحویل فهرست جامع اسامی تمامی اسرای موجود در غزه کرده بود.

حماس خاطرنشان کرده بود: باید آتش‌بس برقرار شود تا ارتباط با گروه‌های مسؤول حفاظت و تامین امنیت این اسیران و همچنین ارتباط با جناح‌هایی که اسیر دارند، فراهم شود چرا که در سایه ادامه نبردها این امر غیرممکن است.

قطر، مصر و ایالات متحده در تلاش هستند تا در ازای آزادی اسیران صهیونیست در مورد توافق آتش‌بس در ماه رمضان مذاکره کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید