درخواست سناتورهای آمریکایی از بایدن: ارسال تسلیحات به اسرائیل را متوقف کنید

کدخبر: ۶۳۴۳۹۴
سناتورهای آمریکایی خواستار توقف ارسال تسلیحات برای اسرائیل شدند.
درخواست سناتورهای آمریکایی از بایدن: ارسال تسلیحات به اسرائیل را متوقف کنید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در این ارتباط نیز روزنامه نیویوک تایمز گزارش داده است که گروهی متشکل از هشت تن از اعضای بانفوذ سنای آمریکا با ارسال نامه‌ای به جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا، به دلیل ممانعت تل آویو از ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، خواستار توقف ارسال تسلیحات برای اسرائیل شدند.

پیشتر نیز سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارش مشترک خود اعلام کرده بودند که مقاومت مسلحانه در برابر اسرائیل از سوی جنبش حماس احتمالاً سال‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در گزارش مشترک خود به مجلس سنای آمریکا نسبت به خطرات افزایش تنش در منطقه در پی جنگ غزه هشدار دادند.

این گزارش به تحولات سیاسی داخل سرزمین‌های اشغالی نیز پرداخته و نوشت که قدرت بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل برای بقا در سمت خود به عنوان جریان حاکم احتمالاً به خطر افتاده است و نوعی بی‌اعتمادی نسبت به قدرت حاکمیت نتانیاهو در میان افکار عمومی اسرائیل ایجاد شده است.

مارک وارنر رئیس کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا نیز در این جلسه استماع به رؤسای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا گفت که حمله اسرائیل به نوار غزه منجر به کشته شدن ۳۰ هزار فلسطینی شده است.

وی ادامه داد که این جنگ مشکلات مربوط به استفاده صِرف از قدرت نظامی برای از بین بردن یک جریان غیردولتی ریشه‌دار در میان ساکنان و غیرنظامیان یک منطقه را نشان داد و تاکید کرد که حماس قدرت بسیار بالایی در استفاده از تونل‌های زیرزمینی دارد.

این جلسه در شرایطی برگزار شد که جنایت‌های رژیم صهیونیستی بعد از ۱۵۷ روز همچنان با حمایت مطلق دولت آمریکا ادامه داد و بی‌سابقه ترین روند انتقال تسلیحاتی از پایگاه‌های آمریکا برای رژیم صهیونیستی در حال استمرار است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی