چین، واشنگتن را به کارشکنی متهم کرد

کدخبر: ۶۳۴۵۱۴
اقتصادنیوز :وزارت خارجه چین تأکید کرد واشنگتن باید از کارشکنی در تلاش‌ها برای توقف جنگ غزه دست بردارد.
چین، واشنگتن را به کارشکنی متهم کرد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: حل نزاع فلسطین و اسرائیل از طریق اجرای راهکار تشکیل ۲ دولت ممکن است.

 

به نقل از الجزیره، در این بیانیه تأکید شده است: واشنگتن باید از کارشکنی در تلاش‌های شورای امنیت برای توقف جنگ غزه دست بردارد.

خبر مرتبط
جزئیات ماموریت ویژه آمریکا در ساحل غزه

اقتصادنیوز : ارتش آمریکا برای اجرای دستورات جو بایدن مبنی بر ایجاد یک بندر موقت در سواحل نوار غزه به منظور ارسال کمک به بیش از ۲ میلیون نفر از مردم محاصره شده در نوار عجله دارد. آمریکا و متحدانش در این راستا در حال بررسی گزینه‌ای هستند که برای به ظاهر کمک به غزه بر کشتیرانی تجاری متکی است.

آمریکا بارها قطعنامه شورای امنیت برای تحقق آتش‌بس در غزه را وتو کرد. از زمان آغاز جنگ غزه این کشور از رژیم صهیونیستی حمایت مالی و تسلیحاتی و حمایت سیاسی به عمل آورده است.

چین روز سه شنبه نیز خواستار توقف کشتار غیرنظامیان در غزه شد و تاکید کرد که آتش بس «فوری» در نوار غزه «اولویت اصلی جامعه بین‌المللی» است.

این بخشی از اظهارات وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن، پایتخت این کشور بود.

وانگ گفت: «کشتار غیرنظامیان در غزه باید متوقف، بی‌عدالتی در حق مردم فلسطین باید اصلاح شده و استانداردهای دوگانه علیه حقوق بشر و قوانین بین‌المللی بشردوستانه باید کنار گذاشته شود.»

وی افزود: هر چه آتش جنگ در غزه ادامه یابد، وجدان بشریت بیشتر جریحه دار می‌شود و عدالت از بین می‌رود.

این مقام از جامعه بین‌المللی خواست که «فوراً برای تبدیل آتش‌بس فوری در غزه به یک اولویت اصلی و تبدیل کمک‌های بشردوستانه به یک مسؤولیت اخلاقی فوری اقدام کند».

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اخیرا گفت که به ارتش این کشور دستور ایجاد بندر موقت برای کمک‌رسانی به غزه را داده است درحالی که اهداف پشت ایجاد این بندر مبهم به نظر می‌رسد و برخی تحلیلگران می‌گویند ممکن است هدف از این طرح تلاش برای کوچاندن فلسطینی‌ها و فراهم کردن زمینه برای عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید