شمار شهدای جنایات اسرائیل در غزه از مرز 31 هزار و 200 گذشت

کدخبر: ۶۳۴۵۳۲
اقتصادنیوز: وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که پس از گذشت ۱۵۹ روز از شروع حملاتاسرائیل علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی به شهادت رسیدند.
شمار شهدای جنایات اسرائیل در غزه از مرز 31 هزار و 200 گذشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه، با صدور بیانیه ای آمار شهدا و مجروحان ناشی از ۱۵۹ روز تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه را منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ حمله علیه ساکنان غزه انجام داد که منجر به شهادت ۸۸ فلسطینی و مجروح شدن ۱۳۵ نفر دیگر از آنها شد.

خبر مرتبط
شمار شهدای غزه از مرز 30 هزار تن گذشت

اقتصادنیوز: وزارت بهداشت غزه در جدیدترین آمار خود اعلام کرد ۸۱ فلسطینی در ۲۴ ساعت گذشته به شهادت رسیدند و شمار شهدای غزه به ۳۰ هزار و ۳۵ نفر رسید.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه، افزود: پیکر تعدادی از شهدای ناشی از این جنایات همچنان زیر آوار و در جاده ها هستند و ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل مانع رسیدن نیروهای امدادی و آمبولانس به آنها می شود.

این بیانیه یادآور شد که از ابتدای حملات رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه تاکنون ۳۱ هزار و ۲۷۲ فلسطینی شهید و ۷۳ هزار و ۲۴ نفر مجروح شده اند.

براساس این گزارش، ۷۲ درصد از شهدا و مجروحان ناشی از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه ساکنان غزه، کودکان و زنان هستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

خبر مرتبط
آمار شهدای غزه از 27 هزار تن گذشت

اقتصادنیوز: وزارت بهداشت غزه از افزایش تعداد شهدا به ۲۷۴۷۸ نفر خبر داد و اعلام کرد که تاکنون ۶۶۸۳۵ نفر نیز مجروح شده‌اند.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید