ادامه اختلافات بین سران اسرائیل/ گانتس درخواست رهبر این حزب رد کرد

کدخبر: ۶۳۴۵۵۰
اقتصادنیوز: رهبران احزاب «امید نو» و «عوتسما یهودیت» در حالی خواستار عضویت در شورای جنگ این رژیم شدند که رهبر حزب «آبی‌سفید»، تغییر در ترکیب اعضای این شورا را رد کرد.
ادامه اختلافات بین سران اسرائیل/ گانتس درخواست رهبر این حزب رد کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «بنی گانتس» رهبر حزب «آبی‌سفید» و عضو شورای جنگ رژیم صهیونیستی، درخواست «گیدون سعر» رهبر حزب «امید نو» برای پیوستن به شورای جنگ را رد کرد.

سعر پس از اختلاف با گانتس درباره نحوه مدیریت جنگ غزه و جدا شدن از ائتلاف اتحاد(متشکل از ۲ حزب آبی‌سفید و امیدنو)، خواستار عضویت در شورای جنگ رژیم صهیونیستی شد.

خبر مرتبط
اختلافات درون‌حزبی در اسرائیل بالا گرفت

اقتصادنیوز: رهبر حزب «امید نو» در پی اختلاف با «بنی گانتس» رهبر ائتلاف «اتحاد» درباره نحوه مدیریت جنگ غزه، از این ائتلاف جدا و خواستار پیوستن به شورای پنج‌ نفره جنگ شد.

گانتس در پاسخ به وی گفت: شورای جنگ با ترکیب اعضای کنونی، به خوبی در حال انجام وظیفه است و وقتی کارها با همین تعداد اعضا، به خوبی پیش می رود نیازی به پذیرش عضو جدید در آن، وجود ندارد.

در پی درخواست سعر برای پذیرش در شورای جنگ رژیم صهیونیستی، «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی این رژیم و رهبر حزب «عوتسما یهودیت» نیز خواستار پیوستن به این شورا شد.

خبر مرتبط
وزیر جنگ اسرائیل عقب نشینی کرد/ پیشنهاد مهم به نتانیاهو درباره ورود کمک به غزه

اقتصادنیوز: عضو کابینه جنگ اسرائیل اعلام کرد که باید اجازه ورود کمک‌ها به غزه داده شود.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از تشدید اختلافات بین سران رژیم اسرائیل درباره مدیریت جنگ غزه خبر داد و نوشت: سعر سیاست گانتس برای در اولویت قرار دادن آزادی اسرا را غلط دانسته و خواستار ادامه جنگ علیه غزه تا نابودی حماس شده است.

در پی عملیات طوفان الاقصی در هفت اکتبر (۱۵مهرماه) و پیوستن حزب اتحاد به شورای جنگ رژیم صهیونیستی، سعر نیز وارد کابینه فراگیر این رژیم برای مدیریت جنگ شد.

اکنون و پس از جدایی از حزب اتحاد، سعر خواستار پیوستن به شورای پنج نفره جنگ شد.

خبر مرتبط
حمله اسرائیل به شهر صور در جنوب لبنان/شهادت یکی از فرماندهان القسام

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل یک خودرو و یک موتورسیکلت را در شهر صور در جنوب لبنان هدف قرار داد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر، «یوآف گالانت» وزیر جنگ، «گادی آیزنکوت» عضو ائتلاف «اتحاد»، «ران درمر» وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی و بنی گانتس، پنج عضو شورای جنگ این رژیم هستند.

اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی درباره نحوه مدیریت جنگ غزه اختلاف نظر دارند و در حالی که آیزنکوت و گانتس خواهان در اولویت قرار دادن آزادی اسرای صهیونیست حتی به قیمت توقف جنگ هستند، نتانیاهو، گالانت و درمر خواهان تداوم جنگ هستند.

گذشت زمان به نفع گروه طرفدار جنگ در شورای جنگ رژیم صهیونیستی نیست و فشارهای داخلی و بین المللی برای توقف جنگ، هر روز بیشتر می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی