حضور اعتراض‌آمیز حامیان فلسطین در یک فرودگاه بزرگ آمریکا

کدخبر: ۶۳۴۶۴۷
اقتصادنیوز: صدها معترض حامی فلسطین، با حضور در فرودگاه بین‌المللی سانفرانسیسکو خواستار آتش‌بس فوری در نوار غزه و پایان همه کمک‌های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی شدند.
حضور اعتراض‌آمیز حامیان فلسطین در یک فرودگاه بزرگ آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بر اساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی, معترضان در حالی که در مقابل ورودی های امنیتی داخل ترمینال بین‌المللی در فرودگاه سان فرانسیسکو تجمع کرده اند, بنری در دست دارند که روی آن نوشته شده: «تسلیح اسرائیل را متوقف کنید» و "فلسطین آزاد است."

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، تصاویر دیگر نشان می دهد که معترضان همچنین تردد در خارج از ورودی این فرودگاه را مسدود کرده اند و در مقابل خیابان این فرودگاه, با پرچم فلسطین و سایر پرچم‌ها راهپیمایی می‌کنند.

به گزارش ایرنا, از آغاز حمله رژیم صهیونیستی به غزه, آمریکا به صورت مرتب شاهد اعتراض حامیان فلسطین بوده است.

در اوایل ماه اسفند, هزاران آمریکایی بار دیگر در خیابان‌های کلان‌شهرهای ایالات متحده تظاهرات کردند و درخواست برقراری آتش‌بس و توقف حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه را تکرار کردند.

به نوشته روزنامه لس آنجلس تایمز، هزاران تظاهرکننده حامی فلسطین نیز در مرکز شهر لس آنجلس راهپیمایی کردند.

تظاهرکنندگان با تکان دادن پرچم های فلسطین و پارچه نوشته هایی در حمایت از فلسطینیان، حدود ساعت یک بعد از ظهر در برابر ساختمان شهرداری تجمع کردند.

با شروع راهپیمایی، شرکت کنندگان شعار سر داده و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «نسل کشی را متوقف کنید»، «۲ میلیون گروگان در غزه را آزاد کنید» و «آتش بس هم اکنون».

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید