بورل تل‌آویو را محکوم کرد

کدخبر: ۶۳۴۶۵۸
اقتصادنیوز: هماهنگ کننده سیاسی اتحادیه اروپا با محکوم کردن اقدامات تل آویو در استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی علیه ساکنان غزه خواستار ارسال امدادرسانی به غزه از راه زمینی شد.
بورل تل‌آویو را محکوم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جوزپ بورل» هماهنگ‌کننده سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا روز چهارشنبه شرایط غزه را نگران‌کننده خواند و اعلام کرد که باید اقداماتی در راستای کاهش تنش‌ها در این شهر انجام بگیرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی در نشستی در شورای امنیت سازمان ملل با هشدار به فاجعه گرسنگی در باریکه غزه اقدامات رژیم صهیونیستی در استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی در غزه محکوم کرد و خواستار امدادرسانی به غزه از راه زمینی شد.

خبر مرتبط
بلینکن: اسرائیل طرحی برای محافظت از غیرنظامیان رفح ارائه نکرده است

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که اسرائیل هنوز طرح و برنامه ی مشخصی برای محافظت از غیرنظامیان ساکن رفح ارایه نکرده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه باید از طریق روش زمینی به فلسطینی‌ها برسد، گفت: کمک‌های بشردوستانه‌ای که از طریق هوا یا دریا به غزه می‌رسند کافی نیستند و ارائه کمک از طریق هوا نمی‌تواند جایگزین صدها کامیون شود.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در روز هفتم اکتبر عملیات غافلگیرکننده‌ای را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت.

این عملیات به آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی در نوار غزه انجامید و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از وقفه یک‌هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر ازسرگرفته شد.

طی این دروه زمانی، حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه صورت‌گرفته و بیش از سی و یک هزار شهید و ده‌ها هزار مجروح بر جای گذاشته است.

فلسطینی‌های ساکن نوار غزه بر اثر شدت حملات و بمباران روزافزون رژیم صهیونیستی، با گرسنگی و قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید