هواپیمای وزیر دفاع انگلیس دچار اختلال شد

کدخبر: ۶۳۴۸۲۸
اقتصادنیوز: یکی از مقامات دولت انگلیس ادعا کرد: سیگنال‌های ماهواره‌ای هواپیمای وزیر دفاع این کشور هنگام پرواز از لهستان به انگلیس در نزدیکی مرز روسیه دچار اختلال شده‌ است.
هواپیمای وزیر دفاع انگلیس دچار اختلال شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این مقام دولت انگلیس که نخواست نامش فاش شود، گفت: احتمال دارد که روسیه سیگنال ماهواره‌ای هواپیمای وزیر دفاع انگلیس را مختل کرده باشد.

به نوشته رویترز، خبرنگارانی که در این پرواز وزیر دفاع انگلیس را همراهی می‌کردند نیز اعلام کردند که سیگنال جی‌پی‌اس تلفن‌های همراه آنها به مدت ۳۰ دقیقه در هنگام پرواز در نزدیکی شهر کالینینگراد در منطقه بالتیک روسیه دچار اختلال شده است.

به گفته این خبرنگاران، تلفن‌های همراه آنها در آن ۳۰ دقیقه قادر به اتصال به اینترنت نبود و خلبانان هواپیما نیز مجبور شدند از روش‌های جایگزین برای تعیین موقعیت هواپیما استفاده کنند.

خبر مرتبط
حمله هوایی مجدد آمریکا و انگلیس به فرودگاه «الحدیده»

اقتصادنیوز: جنگنده‌های آمریکا و انگلیس پنجشنبه شب بار دیگر فرودگاه بین‌المللی «الحدیده» واقع در غرب یمن را بمباران کردند.

سخنگوی ریشی سوناک نخست‌وزیر انگلیس نیز با تائید اینکه این حادثه در روز چهارشنبه اتفاق افتاده است، آن را امری غیرعادی ندانست.

همچنین سخنگوی وزارت دفاع انگلیس هم در این خصوص اظهار کرد: هواپیمای حامل وزیر دفاع و هیات همراه وی روز چهارشنبه در مسیر بازگشت از لهستان، هنگام پرواز در نزدیکی شهر کالینینگراد روسیه، به طور موقت دچار پارازیت جی‌پی‌اس شد.

وی افزود: این امر ایمنی هواپیمای حامل وزیر دفاع را تهدید نکرد و برای هواپیماهایی که در نزدیکی کالینینگراد که جزئی از قلمرو روسیه است پرواز می‌کنند، این موضوع امری غیرعادی نیست.

 سفارت روسیه پیشتر در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار تصویری از مسیر هواپیمای جاسوسی (آر سی ۱۳۵) انگلیس که نشان می‌دهد در حال حرکت بر فراز دریای سیاه از غرب به شرق و در جنوب شرقی کریمه است، نوشت: به نظر می‌رسد این هواپیمای انگلیسی یک پرواز تحریک آمیز عمدی دیگری انجام می‌دهد.

در همین رابطه، وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد یک فروند هواپیمای جاسوسی «آرسی-۱۳۵» (RC-۱۳۵) متعلق به نیروی هوایی انگلیس اقدام به نقض حریم هوایی روسیه بر فراز دریای «بارنتز» (Barents Sea) و در نزدیکی منطقه (مورمانسک) (Murmansk) واقع در شمال غربی روسیه کرد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید