هشدار فرانسه درباره جنگ روسیه و اوکراین/پوتین در اوکراین متوقف نمی‌شود

کدخبر: ۶۳۴۸۳۹
رئیس‌جمهور فرانسه با بیان اینکه اگر جنگ روسیه و اوکراین به اروپا تسری پیدا کند روسیه مقصر است، تاکید کرد: اما اگر ما تصمیم بگیریم ضعیف باشیم و اگر امروز تصمیم بگیریم که پاسخ ندهیم از همان ابتدا شکست را انتخاب کرده‌ایم.
هشدار فرانسه درباره جنگ روسیه و اوکراین/پوتین در اوکراین متوقف نمی‌شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، ماکرون در مصاحبه‌ای در تلویزیون فرانسه مدعی شد «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه دشمنی است که اگر اوکراین را شکست بدهد در آنجا متوقف نخواهد شد.

وی تصریح کرد: «اگر روسیه در این جنگ پیروز شود اعتبار اروپا به صفر تنزل خواهد کرد.»رئیس‌جمهور فرانسه اضافه کرد: «اگر جنگ به اروپا تسری پیدا کند روسیه مقصر است. اما اگر ما تصمیم بگیریم ضعیف باشیم و اگر امروز تصمیم بگیریم که پاسخ ندهیم از همان ابتدا شکست را انتخاب کرده‌ایم و این چیزی است که من نمی‌خواهم.»ماکرون علاوه بر این گفت که امنیت اروپا در اوکراین به گرو گذاشته شده است.

او بار دیگر موضع خود را مبنی بر اینکه نباید گزینه ارسال نظامیان غرب به اوکراین را منتفی دانست تکرار کرد اما گفت شرایط کنونی چنین اقدامی را ایجاب نمی‌کند.رئیس جمهور فرانسه اوایل اسفند ماه در نشستی در پاریس با حضور سران کشورهای اروپایی برای بررسی وضعیت اوکراین مدعی شده بود استقرار نظامیان ناتو و سایر متحدان غربی در اوکراین را نمی‌توان منتفی دانست و کشورهای عضو این ائتلاف باید هر کاری می‌توانند برای ممانعت از شکست اوکراین در جنگ با روسیه انجام دهند.طرح ماکرون با مخالفت اکثر اعضای ناتو روبرو شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید