وزیرخارجه آلمان: حمله به رفح توجیهی ندارد

کدخبر: ۶۳۵۰۰۲
وزیر خارجه آلمان با تاکید بر آتش‌بس فوری بشردوستانه در نوار غزه هشدار داد که حمله اسرائیل به رفح توجیهی ندارد.
وزیرخارجه آلمان: حمله به رفح توجیهی ندارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آنالنا بائربوک جمعه شب در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: بیش از یک میلیون آواره‌ای که در رفح پناه گرفته‌اند، جایی برای رفتن ندارند. به یک آتش‌بس فوری بشردوستانه نیاز است تا هیچ کسی کشته نشود و گروگان‌ها (اسرا) نیز سرانجام آزاد شوند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی جمعه شب گفت: به دنبال آن هستیم، پس از تخلیه آوارگان از شهر رفح، به این شهر حمله کنیم. سخنان نتانیاهو ساعاتی پس از آن بیان شد که دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تایید طرح‌های شروع حمله نظامی زمینی ارتش این رژیم به شهر رفح در جنوب نوار غزه توسط «بنیامین نتانیاهو» خبر داده بود.

بائربوک در حالی خواستار آتش‌بس در غزه و عدم حمله رژیم صهیونیستی به غزه شده که نیکاراگوئه از آلمان به دلیل حمایت مالی و نظامی از رژیم صهیونیستی، قطع کمک‌های مالی به آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) و تسهیل نسل‌کشی در دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت کرده و این دیوان قرار است ماه آینده میلادی این شکایت را بررسی کند.

دیوان بین‌المللی دادگستری جمعه اعلام کرد که روزهای ۸ و ۹ آوریل (۲۰ و ۲۱ فروردین ۱۴۰۳) به شکایت نیکاراگوئه از آلمان به اتهام تسهیل نسل‌کشی در نوار غزه رسیدگی می‌کند.

نیکاراگوئه در شکایت خود از دیوان بین‌المللی دادگستری خواست تا با صدور حکم موقت، برلین را موظف به توقف کمک نظامی به اسرائیل کند.

نیکاراگوئه استدلال کرده است که آلمان کنوانسیون مقابله با نسل‌کشی (۱۹۴۸) و کنوانسیون ژنو درباره قوانین جنگی (۱۹۴۹) در سرزمین‌های اشغالی فلسطین را نقض کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی