در پی گرسنه‌ نگه‌داشتن مردم غزه؛

بلژیک، اسرائیل را محکوم کرد

کدخبر: ۶۳۵۱۷۷
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر بلژیک گرسنه‌نگه‌داشتن مردم غزه توسط اسرائیل را غیرقابل قبول اعلام و این رفتار را محکوم کرد.
بلژیک، اسرائیل را محکوم کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «آلکساندر دی کرو» نخست وزیر بلژیک طی پیامی در شبکه ایکس(توئیتر سابق) با انتشار عکسی از دیدار خود با «فیلیپ لازارینی» رئیس آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نوشت: تاکتیک گرسنه نگه داشتن مردم غزه غیرقابل قبول است.

وی از رژیم صهیونیستی خواست تا فورا، دسترسی مردم غزه به کمک های بشردوستانه را فراهم کند.

این مقام بلژیکی از ادامه فعالیت آنروا حمایت کرد و درباره شهادت ۱۶۰ کارمند این نهاد سازمان ملل در غزه ابراز تاسف کرد.

دی کرو، ادامه فعالیت آنروا را برای حمایت از مردم غزه، ضروری دانست.

به گزارش ایرنا، آنروا امروز در گزارشی اعلام کرد از هر سه کودک فلسطینی زیر دو سال، یک کودک در نوار غزه دچار سوء تغذیه است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نیز به‌تازگی در بیانیه‌ ای تاکید کرد: یک میلیون و ۷۰۰ هزار آواره در نوار غزه وجود دارند که با خطر قحطی و محدودیت منابع مورد نیاز برای ادامه حیات مواجه هستند و هزاران کودک به دلیل فقدان انواع شیر خشک در شمال نوار غزه، در معرض خطرات جدی قرار دارند.

تجاوز و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مردم غزه، در حالی ادامه دارد که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از آغاز جنگ، تعداد شهدای این منطقه به بیش از ۳۱ هزار نفر رسیده است.

ارتش رژیم صهیونیستی با ممانعت از ورود کمک های ضروری و بشردوستانه، از حربه ای دیگر برای اهداف شوم خود و ادامه نسل کشی علیه ملت فلسطین استفاده می کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید