شرط حماس برای تبادل اسرا مشخص شد

کدخبر: ۶۳۵۳۲۱
اقتصادنیوز: یک مقام ارشد حماس با اشاره به روند مذاکرات گفت: ما در پرونده تبادل اسرا از خود نرمش نشان می‌دهیم، مشروط به اینکه تضمین‌های بین‌المللی برای توقف کامل تجاوزها علیه غزه وجود داشته باشد.
شرط حماس برای تبادل اسرا مشخص شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «احمد عبدالهادی» نماینده جنبش حماس در لبنان در سخنانی اعلام کرد که این جنبش کارت جدیدی را برای فعال‌سازی مذاکرات آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه داده؛ مشروط به اینکه تضمین‌های بین‌المللی برای توقف جنگ وجود داشته باشد.

عبدالهادی در گفت‌وگو با المیادین اظهار داشت که حماس چشم‌انداز خود را درباره فعال‌سازی مذاکرات آتش‌بس که شامل شروط این جنبش طی ۳ مرحله بود ارائه کرده است.

وی با اشاره به فریبکاری و مانع تراشی‌های دشمن صهیونیستی که مانع از به نتیجه رسیدن مذاکرات می‌شود گفت: حماس در مساله تبادل اسرا از خود نرمش نشان داده اما تحقق این امر بدون وجود تضمین‌های بین‌المللی برای توقف کامل تجاوزات علیه غزه ممکن نیست.

خبر مرتبط
حماس: بر ممانعت از ادامه جنگ و تهاجم علیه غزه پافشاری می‌کنیم

اقتصادنیوز: یکی از رهبران حماس شنبه شب در سخنانی گفت که طرح پیشنهادی این جنبش برای آتش‌بس واقع‌بینانه است.

این مسئول حماس تصریح کرد: توپ امروز در زمین رژیم صهیونیستی و آمریکاست. نتانیاهو برای منافع شخصی خودش به دنبال ادامه و توسعه جنگ است؛ زیرا توقف جنگ یعنی محاکمه نتانیاهو و ورود او به زندان.

احمد عبدالهادی درباره نقش و موضع آمریکا در مذاکرات هم گفت که دولت آمریکا رفتار دوگانه‌ای دارد و در عین حال که درباره ورود کمک‌ها به غزه صحبت می‌کند، هیچ اقدامی برای تحت فشار قرار دادن رژیم اشغالگر جهت توقف تجاوزات آن انجام نمی‌دهد.

خبر مرتبط
شروط سه مرحله‌ای حماس برای آغاز مذاکرات

اقتصادنیوز: نماینده جنبش حماس در لبنان شنبه شب در گفت وگو با شبکه المیادین گفت که توافق مبادله اسرا تنها با توقف فراگیر تجاوز نظامی به غزه ممکن است.

نماینده حماس در لبنان تاکید کرد: جنایت‌هایی اکه اکنون دشمن در غزه انجام می‌دهد و تهدید برای حمله به رفح همگی در چارچوب تحت فشار قرار دادن مقاومت با هدف پایین آوردن سقف شروط آن در مذاکرات است. اما امروز مقاومت در میدان هم وضعیت بسیار خوبی دارد و نبرد در همه مناطق نوار غزه را با قدرت مدیریت می‌کند.

وی تصریح کرد: مقاومت به وارد کردن ضربات دردناک به دشمن ادامه می‌دهد و ما آماده هر سناریوی احتمالی هستیم. در این میان توازن قوا در منطقه به ویژه جبهه‌های حامی غزه اهمیت زیادی دارد.

این مسوول حماس با اشاره به تشکیل کمیته‌ای از گروه‌های مقاومت برای اداره غزه اظهار داشت: واقعیت ثابت کرده که این میدان است که ویژگی های مرحله آینده را تعیین می‌کند. در پایان، حماس و همه مردم فلسطین از رزمندگان مقاومت از یمن گرفته تا عراق و لبنان تشکر می‌کنند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید