محمد بن سلمان؛ اولین مهمان خارجی دولت جدید پاکستان شد

کدخبر: ۶۳۵۳۲۶
اقتصادنیوز: منابع دیپلماتیک در اسلام‌آباد اعلام کردند که محمد بن سلمان پس از ماه رمضان سفری رسمی به پاکستان انجام خواهد داد.
محمد بن سلمان؛ اولین مهمان خارجی دولت جدید پاکستان شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  محمد بن سلمان ولیعهد سعودی روز گذشته در تماس تلفنی با محمد شهباز شریف انتخاب وی به عنوان نخست وزیر پاکستان را تبریک و آمادگی ریاض برای توسعه روابط با اسلام‌آباد را اعلام کرد.

شهباز شریف نیز با تجدید تعهد خود برای تحکیم مناسبات دوجانبه پاکستان با عربستان از بن سلمان برای سفر به اسلام‌آباد دعوت کرد.

شبکه جیو نیوز پاکستان امروز به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد که ولیعهد سعودی اولین مقام خارجی خواهد بود که پس از روی کار آمدن دولت جدید پاکستان سفر رسمی به این کشور خواهد داشت.

در این‌ گزارش آمده است: با توجه به توافق در سطح سران دو کشور، ولیعهد سعودی به احتمال قوی بعد از ماه رمضان سفر رسمی به اسلام‌آباد انجام می‌دهد.

خبر مرتبط
حمله انتحاری به پاسگاه مرزی در پاکستان+آمار کشته‌ها و زخمی‌ها

اقتصادنیوز: براساس اعلام ارتش پاکستان، در جریان حمله انتحاری به یک پاسگاه در نزدیکی مرز افغانستان، پنج نیروی امنیتی اسلام‌آباد کشته شدند.

شهباز شریف برادر نواز شریف (نخست وزیر پیشین و رهبر حزب مسلم لیگ نواز) که پس از برکناری دولت وقت عمران خان از فروردین ۱۴۰۱ تا اواخر مرداد ۱۴۰۲ به عنوان نخست وزیر دولت ائتلافی در قدرت حضور داشت، عربستان را به عنوان اولین مقصد سفرهای خارجی خود انتخاب کرد و اردیبهشت سال گذشته بازدید رسمی از ریاض انجام داد.

خبر مرتبط
حمله انتحاری به یک مرکز امنیتی در شمال غرب پاکستان/ چند نفر کشته شدند؟

اقتصادنیوز: منابع خبری پاکستان از حمله بزرگ به نیروهای امنیتی در منطقه «وزیرستان شمالی» و همچنین عملیات انتحاری که منجر به تلفاتی درمیان نظامیان پاکستانی شد خبر دادند.

آخرین سفر رسمی بن سلمان به پاکستان در مقام ولیعهدی عربستان سعودی نیز در اواخر بهمن سال ۱۳۹۷ صورت گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید