هشدار آمریکا درباره وضعیت تسلیحات اوکراین/ کی‌یف عقب‌نشینی می‌کند؟

کدخبر: ۶۳۵۴۸۵
سخنگوی کاخ سفید هشدار داد که مهمات نیروهای اوکراینی در دونباس رو به اتمام است.
هشدار آمریکا درباره وضعیت تسلیحات اوکراین/ کی‌یف عقب‌نشینی می‌کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «جان کربی»، سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد که مهمات اوکراین در دونباس رو به اتمام است و این کمبود مهمات که اوکراین هم اکنون با آن مواجه است، نیروهای این کشور را وادار به عقب نشینی خواهد کرد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه از افزایش تلفات نظامی و تسلیحاتی ارتش اوکراین در درگیری‌های تازه خبر داد. وزارت دفاع روسیه روز گذشته اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۹۵ نظامی ارتش اوکراین در در گیری در محورهای مختلف کشته شده اند.

در گزارش روزانه وزارت دفاع روسیه درباره پیشرفت عملیات نظامی در اوکراین آمده است که در درگیری در محور کوبیانسک ۳ حمله اوکراین دفع شد. در این محور تلفات دشمن به بیش از ۹۰ نظامی رسید. بنا به این گزارش در محور بلگورود ۶۵ نظامی اوکراینی کشته و سلاح‌های آنها منهدم شد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد در درگیری در محور دونتسک، ارتش اوکراین بیش از ۲۰۰ نظامی خود را از دست داد. نیروهای روسی در این محور موفق به بهبود موقعیت خود شدند. بنا به این گزارش ۹ حمله ارتش اوکراین در محور آودیوکا دفع شد و ۳۸۰ نظامی کشته شدند. در محور دونتسک جنوبی هم ۱۲۰ نظامی ارتش اوکراین کشته شدند.

همچنین سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به ارتش این کشور دستور داد تا به منظور هدف گرفتن پهپادهای دشمن، قدرت آتش ناوهای جنگی ناوگان دریای سیاه مسکو افزایش یابد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شویگو در جریان بازدید از پایگاه نیروهای روسیه در منطقه نظامی جنوبی این کشور، دستور تقویت قدرت آتش و تجهیز ناوهای جنگی ناوگان دریای سیاه مسکو به مسلسل‌های کالیبر بالا به منظور هدف گرفتن پهپادهای دشمن را صادر کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی