استقبال موشکی کره شمالی از وزیر خارجه آمریکا

کدخبر: ۶۳۵۵۰۱
اقتصادنیوز: امروز و همزمان با ورود وزیر امور خارجه آمریکا به سئول برای کنفرانس چندجانبه وزیران، کره شمالی چندین موشک بالستیک کوتاه برد به سمت دریای شرقی شلیک کرد.
استقبال موشکی کره شمالی از وزیر خارجه آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی (JCS) اعلام کرد که شلیک موشک در منطقه پیونگ یانگ را بین ساعت ۷:۴۴ صبح تا ۸:۲۲ صبح ردیابی کرده است که حدود ۳۰۰ کیلومتر پرواز کرده و در دریای شرقی فرود آمده است.

یک مقام ارشد نظامی گفت: کره شمالی حداقل سه موشک شلیک کرد و مسیر حرکت آنها شبیه به KN-۲۴ بود. KN-۲۴ یک موشک بالستیک سوخت جامد با برد ۴۱۰ کیلومتر و محموله ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم است.

ارتش کره جنوبی گفت که فورا موشک ها را شناسایی و ردیابی کرده و اطلاعات را با مقامات ایالات متحده و ژاپن به اشتراک گذاشته است، در حالی که تجزیه و تحلیل جامع در حال انجام است.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گفت: «ما به شدت پرتاب موشک اخیر کره شمالی را به عنوان یک تحریک آشکار که صلح و ثبات در شبه جزیره کره را به طور جدی تهدید می‌کند، محکوم می‌کنیم.

خبر مرتبط
رهبر کره شمالی برای جنگ آماده می‌شود

اقتصادنیوز: رسانه دولتی کره شمالی امروز (شنبه) اعلام کردند: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، مانورهای نظامی با حضور چتربازان این کشور را هدایت کرده و خواستار آمادگی کامل برای جنگ شده است.

این پرتاب حدود یک ماه پس از شلیک موشک کروز جدید زمین به دریا به نام Padasuri-۶ از سواحل شرقی کره شمالی در ۱۴ فوریه انجام شد. این دومین پرتاب موشک بالستیک کره شمالی در سال از زمان اولین پرتاب آن در ۱۴ ژانویه است، زمانی که یک موشک بالستیک میان برد سوخت جامد را با کلاهک مافوق صوت آزمایش کرد.

پیونگ یانگ پنج دور آزمایش موشک کروز در سال جاری انجام داد و نگرانی‌هایی را در مورد سامانه‌های تسلیحاتی که شناسایی و سرنگونی آن‌ها سخت‌تر است، افزایش داد.

خبر مرتبط
ایران 700 میلیون دلار کالا از کره شمالی خرید

اقتصادنیوز: «نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. ما در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به‌صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش‌های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم.

این پرتاب چند روز پس از پایان رزمایش سالانه سپر آزادی توسط سئول و واشنگتن انجام شد که بر تقویت بازدارندگی در برابر تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی متمرکز بود. کره شمالی مدت‌هاست که رزمایش‌های نظامی متحدان را به عنوان تمرینی برای تهاجم علیه خود محکوم کرده است، در حالی که سئول و واشنگتن رزمایش‌های خود را با ماهیت دفاعی توصیف کرده‌اند.

اوایل امروز، بلینکن برای شرکت در اجلاس سران برای دموکراسی، یک کنفرانس وزیران که مقامات ارشد دولتی از حدود ۳۰ کشور را گرد هم می‌آورد، وارد سئول شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید