اولین واکنش طالبان به حملات هوایی مرگبار پاکستان/ هشدار صریح به اسلام آباد

کدخبر: ۶۳۵۵۴۴
اقتصادنیوز: سخنگوی طالبان حمله هوایی پاکستان به منطقه‌ای در این کشور را تایید و آن‌را محکوم کرد.
اولین واکنش طالبان به حملات هوایی مرگبار پاکستان/ هشدار صریح به اسلام آباد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی دولت سرپرست افغانستان روز دوشنبه حملات هوایی پاکستان به خوست و پکتیکا را محکوم کرد.

رسانه افغانستانی طلوع‌نیوز به نقل از یک منبع آگاه مدعی شد بامداد امروز جنگنده‌های پاکستانی به منطقه‌ای در «پکتیکا» حمله هوایی کردند.

این منبع مدعی است در این حمله یک خانه در منطقه «لمن» هدف قرار گرفته و بر اساس اطلاعات اولیه پنج نفر از جمله زنان و کودکان کشته شده‌اند.

اسکای نیوز هم به نقل از منابع افغانستانی از کشته‌شدن هشت نفر در این حملات خبر داده است.

خبر مرتبط
ایران و افغانستان تفاهمنامه جدید امضا کردند

اقتصادنیوز: تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه میان دانشگاه اسلامی بین المللی افغان و دانشگاه علم و صنعت جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسید.

روز گذشته ارتش پاکستان اعلام کرد در پی حمله تروریستی به پست سربازان این کشور در وزیرستان شمالی واقع در مرز افغانستان، هفت نظامی کشته شدند. 

خبر مرتبط
تکرار تراژدی یمن و افغانستان/ سرنوشت تلخ کابل در انتظار هائیتی؟

اقتصادنیوز: هائیتی امروز درگیر بحرانی جدی است؛ تا جایی که برخی ناظران می گویند که این کشور آفریقایی در آستانه جنگ داخلی قرار گرفته است. در همین راستا گروهی می گویند که ایالات متحده نباید اشتباهاتی که در یمن و افغانستان رخ داد را تکرار کند.

مجاهد خطاب به پاکستان گفته است «چنین حملاتی نقض حریم افغانستان است و عواقب بدی در پی خواهد داشت که مهار آن در توان این کشور نخواهد بود».

مقام ارشد طالبان همچنین از دولت جدید پاکستان خواسته «تا روابط ۲ کشور را به دلیل اقدام‌های "بی‌باکانه" چند ژنرال نظامی برهم نزند و این کشور نباید ناتوان بودنش را به دوش کابل بیندازد».

منابع رسمی پاکستان تاکنون واکنشی به این اخبار نداشته‌اند. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید