واکنش دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه به ترور شهید «فایق المبحوح» ازسوی اسرائیل

کدخبر: ۶۳۵۶۵۴
اقتصادنیوز: دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه جنایت ترور شهید «فایق المبحوح» از سوی ارتش رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
واکنش دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه به ترور شهید «فایق المبحوح» ازسوی اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه با صدور بیانیه‌ای جنایت ترور شهید «فایق المبحوح» مدیر عملیات پلیس فلسطین در نوار غزه از سوی ارتش رژیم صهیونیستی را محکوم و از این جنایت ابراز انزجار کرد.

المیادین گزارش داد، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه ضمن اشاره به اینکه این ترور خلاف قوانین بین‌المللی است بیان کرد: اشغالگران فایق المبحوح را که به هماهنگی با عشایر غزه و آنروا برای ورود کمک‌ها اقدام می‌کرد ترور کردند.

خبر مرتبط
هلاکت یک نظامی ارتش اسرائیل در درگیری با نیروهای مقاومت غزه

اقتصادنیوز: یک نظامی رژیم صهیونیستی در جریان درگیری با نیروهای مقاومت فلسطین طی ۲۴ ساعت گذشته در غزه به هلاکت رسید و سه نفر دیگر زخمی شدند.

این نهاد دولتی فلسطینی تاکید کرد: المبحوح مشغول اقدامات غیرنظامی و بشردوستانه صِرف بود و به موجب قوانین بین‌المللی باید امنیت وی تامین می‌شد و نباید مورد تعرض قرار می‌گرفت.

همچنین دفتر اطلاع‌رسانی دولتی نوار غزه بیان کرد: ترور المبحوح تنها ۲ روز پس از ورود ۱۵ کامیون حامل کمک‌ها به شمال غزه صورت گرفت و این موضوع نشانگر پافشاری اشغالگران بر رویکرد تحمیل گرسنگی، ایجاد آشوب و محروم‌نمودن ساکنان نوار غزه از دستیابی به غذا است.

گفتنی است کمی پیش‌تر منابع فلسطینی اعلام کردند که «فایق المبحوح» مدیر عملیات پلیس فلسطین در نوار غزه و مسوول تامین امنیت کامیون‌های حامل کمک‌ها در این باریکه به شهادت رسیده است.

این منابع تاکید کردند که شهید فایق المبحوح مدیر عملیات پلیس فلسطین در نوار غزه بوده و ادعای ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه این شهید مدیر عملیات امنیت داخلی جنبش حماس بوده، دروغ است.

بر اساس گزارش‌های رسیده شهید المبحوح خود را تسلیم نظامیان ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی نکرده و با سلاح خود به مبارزه با دشمن پرداخته است و موفق شده یک نظامی صهیونیست را به هلاکت برساند و ۲ نظامی دیگر صهیونیست را نیز زخمی کند.

منابع فلسطینی اعلام کردند که هدف رژیم اشغالگر صهیونیستی از ترور المبحوح اثرگذاشتن روی روند تامین امنیت کامیون‌های حامل کمک و تشدید آشوب امنیتی در نوار غزه است که اشغالگران سعی در ایجاد آن دارند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی