هشدار چندباره سازمان ملل درباره بحران غذایی در غزه / در سطح جهان بی‌سابقه است

کدخبر: ۶۳۵۷۷۹
اقتصادنیوز: یک مقام سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل گفت وخامت شرایط امنیت غذایی در غزه تاکنون در دنیا سابقه نداشته است.
هشدار چندباره سازمان ملل درباره بحران غذایی در غزه / در سطح جهان بی‌سابقه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک مقام سازمان غذا و کشاورزی سازمان گفت سرعت وخیم شدن وضعیت امنیت غذایی در غزه به قدری شدید بوده است که قبلاً هرگز دیده نشده است.

الجزیره گزارش داد، «بث بچدال» عضو سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل روز سه‌شنبه اعلام کرد که در طول ۲۰ سالی که گزارش های مربوط به امنیت غذایی را منتشر کرده، این میزان وخامت امنیت غذایی در غزه بی سابقه است.

خبر مرتبط
شمار شهدای نوار غزه به 31 هزار و 819 تن نزدیک شد

اقتصادنیوز: با شهادت تعداد دیگری از شهروندان فلسطینی در نوار غزه توسط ارتش رژیم اشغالگر شمار شهدای نوار غزه از هفتم اکتبر 2023 تا کنون به 31 هزار و 819 شهید رسید.

این مقام سازمان ملل یادآور شد که گزارش مربوط به فقدان شدید امنیت غذایی سه درجه دارد. درجه ۳ بحران قلمداد می شود، درجه ۴ وضعیت اضطراری تلقی می شود، و درجه ۵ را فاجعه قلمداد می شود که ممکن است منجر به قحطی شود.

در حال حاضر یک میلیون و صد هزار نفر، معادل نیمی از جمعیت غزه در رده «رویارویی با درجه ۵» هستند، به این معنا که این خانوارها با فقدان شدید مواد غذایی رو به رو هستند و قادر به تامین بیشتر نیازهای اساسی شان نیستند.

بچدال هشدار داد که مردم غزه در گرسنگی به سر می برند و با خطر چشمگیر سوءتغذیه شدید و در نهایت مرگ مواجهند.

وی یادآور شد که در گزارش ماه دسامبر این نهاد اعلام شد که بروز قحطی در غزه محتمل است، اما اکنون قحطی در نوار غزه قریب الوقوع اعلام می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید