هنیه به پوتین تبریک گفت

کدخبر: ۶۳۵۷۸۴
اقتصادنیوز: رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس با ارسال پیامی انتخاب مجدد پوتین به عنوان رییس جمهور روسیه را به وی تبریک گفت.
هنیه به پوتین تبریک گفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در پیامی انتخاب مجدد ولادیمیر پوتین به عنوان رییس جمهور روسیه را به وی تبریک گفت.

الجزیره گزارش داد، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در این پیام بیان کرد: ما از موضع حامیانه روسیه در قبال مساله فلسطین در سایه نبرد دفاع از ملتمان در برابر اشغالگران اسراییلی به عنوان یکی از مهمترین بازوان هژمونی آمریکا، قدردانی می‌کنیم.

هنیه تاکید کرد: جنبش حماس علاقمند است که پیوندهای دوستی با روسیه را تعمیق ببخشد و راه‌های همکاری مشترک با روسیه را تقویت کند.

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس افزود: ما برای شما در ساختن نظام جهانی چند قطبی که با ملت‌های ستمدیده رفتاری عادلانه داشته باشد آرزوی موفقیت می‌کنیم.

گفتنی است کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه روز دوشنبه اعلام کرد: با شمارش ۱۰۰ درصد آرا «ولادیمیر پوتین» با کسب ۸۷.۲۸ درصد آرا پیروز این دوره از انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد.

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه همچنین اعلام کرد که «نیکولای خاریتونوف» از حزب کمونیست روسیه ۴.۳۱ درصد، «لئونید اسلاتسکی» از حزب لیبرال دموکرات با ۳.۲۰ درصد، «ولادیسلاو داوانکوف» از حزب «مردم جدید»، ۳.۸۵ درصد آرا را به دست آورده‌اند.

انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه از روز جمعه آغاز شد و تا روز یکشنبه ادامه داشت. این نخستین بار در تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری روسیه بود که فرایند اخذ رای طی ۳ روز انجام می‌شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید