روسیه افشاگری کرد/ فرانسه در تدارک اعزام نیرو به اوکراین است

کدخبر: ۶۳۵۷۹۱
اقتصادنیوز: رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه فاش کرد فرانسه در حال آماده‌شدن برای اعزام صدها نیروی نظامی به اوکراین است.
روسیه افشاگری کرد/ فرانسه در تدارک اعزام نیرو به اوکراین است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «سرگئی ناریشکین» رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه روز سه‌شنبه افشا کرد که فرانسه در حال آماده‌سازی برای اعزام یک واحد نظامی به اوکراین است.

به گفته ناریشکین، در مرحله نخست، فرانسه نزدیک به ۲۰۰۰ نیروی نظامی را در اوکراین مستقر خواهد کرد.

آن‌طور که اسپوتنیک گزارش کرده است، ناریشکین گفته الیزه معتقد است تعداد اتباع فرانسوی که در اوکراین کشته شده‌اند، همین حالا هم به «بالاتر از سطح روانی» رسیده است.

خبر مرتبط
آلمان ۵۰۰ میلیون یورو به اوکراین کمک می‌کند

اقتصادنیوز: در ادامه کمک‌های نظامی و مالی کشورهای اروپایی به اوکراین، دولت آلمان از بسته کمکی جدید این کشور به کی‌یف خبر داد.

رسانه روسی نوشته فرانسه تایید کرده که چنین تلفات نظامی در خارج از این کشور از زمان جنگ الجزایر در قرن بیستم مشاهده نکرده است.

مقام ارشد روس در ادامه گفت: «با این وجود، رهبری فرانسه به مرگ شهروندان عادی فرانسه و نگرانی ژنرال‌ها اهمیتی نمی‌دهد. طبق اطلاعاتی که به سرویس اطلاعات خارجی روسیه رسیده است، گروهی از نظامیان برای اعزام به اوکراین آماده شده‌اند و تعداد آن‌ها در مرحله نخست، تقریبا ۲۰۰۰ نفر است».

پیش از این «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه ایده اعزام نیروهای رزمی ناتو به اوکراین را مطرح کرده بود؛ ایده‌ای که با مخالفت بیشتر متحدان پاریس مواجه شد.

سرویس اطلاعات خارجی همچنین در بیانیه‌ای گفته است: «ارتش فرانسه از اینکه توانایی بی‌سروصدای اعزام چنین واحد نظامی بزرگی را به اوکراین نداشته باشد، بیمناک است».

این نهاد به پاریس هشدار داده هر نیروی فرانسوی که وارد خاک اوکراین شود، «هدفی مشروع» برای نیروهای مسلح روسیه خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی