صهیونیست‌ها به جان هم افتادند / انتقاد شدید نتانیاهو از گانتس

کدخبر: ۶۳۵۷۹۳
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل از سفر عضو کابینه جنگ به واشنگتن بنا به درخواست دولت آمریکا به‌شدت انتقاد کرد.
صهیونیست‌ها به جان هم افتادند / انتقاد شدید نتانیاهو از گانتس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از سفر عضو کابینه جنگ به واشنگتن بنا به درخواست دولت آمریکا به‌شدت انتقاد کرد و گفت صداهای مخالفت با حمله به رفح حتی در سرزمین‌های اشغالی بلند شده است.

بنیامین نتانیاهو ضمن انتقاد از سفر «بنی گانتس» عضو کابینه جنگ علیه غزه به آمریکا گفت:«هر کسی که به ایالات متحده سفر می‌کند باید بداند چگونه به آمریکایی‌ها نه بگوید، همانطور که من انجام می‌دهم.»

در حالی که جنگ در نوار غزه وارد ششمین ماه می‌شد، دولت آمریکا از «بنی گانتس»، عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی دعوت کرد به واشنگتن سفر کند.

خبر مرتبط
هلاکت یک فرمانده اسرائیلی دیگر در غزه توسط مبارزان مقاومت

اقتصادنیوز: ارتش اسرائیل به هلاکت یکی دیگر از نظامیان صهیونیستی در نبردهای غزه به دست مبارزان مقاومت فلسطین اذعان کرد.

اختلافات میان مقامات تل آویو پس از سفر بنی گانتس (وزیرجنگ سابق تل آویو) به واشنگتن بالا گرفته است و گزارش‌ها نشان می‌دهد که نتانیاهو از سفر بنی گانتس به آمریکا خشمگین است.

پیشتر منابع خبری رژیم صهیونیستی فاش کرده بودند نتانیاهو تصمیم به کنار گذاشتن گانتس از مذاکرات جاری در قطر برای مبادله اسرا گرفته است.

نتانیاهو همچنین گفت: «در داخل اسرائیل گروه‌ها و طرف‌هایی برای جلوگیری از عملیات نظامی در رفح به آمریکا پیوستند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «برای نابودی حماس در رفح (جنوب غزه)، راهی جز حمله زمینی به این منطقه وجود ندارد.»

آمریکا در حالی که با عملیات گسترده در رفح مخالفت می‌کند، اما نشریه پالتیکو خبر داده واشنگتن به حمله محدود و با نام «ضدتروریستی» در رفح موافقت کرده‌اند.

رفح در جنوب غزه میزبان بیش از یک میلون آواره فلسطینی است که در پی حملات رژیم صهیونیستی به مناطقه شمالی و مرکزی این باریکه به جنوب رفته‌اند.

نتانیاهو ادامه داد: «همه مسئولان فلسطین خواهان نابودی صهیونیسم هستند، بنابراین باید رهبری در غزه وجود داشته باشد که این هدفش نباشد.»

او تصریح کرد: «مذاکرات بر سر توافق تبادل اسرا باید سختگیرانه باشد و نمی‌توان از ابتدا به دشمن هر آنچه را که می‌خواهد، داد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید