افشاگری نتانیاهو درباره ایجاد یک گذرگاه مرزی جدید جایگزین رفح

کدخبر: ۶۳۵۷۹۶
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل در اظهارات خود فاش کرد رژیم صهیونیستی در حال تلاش برای ایجاد یک گذرگاه مرزی جدید در مثلث مرزی در «کرم ابو سالم» به جای گذرگاه رفح است که رژیم اسرائیل بر آن کنترل خواهد داشت.
افشاگری نتانیاهو درباره ایجاد یک گذرگاه مرزی جدید جایگزین رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسرائیل امروز (سه شنبه) در کمیته روابط خارجی و امنیت کنست (مجلس رژیم صهیونیستی) گفت که واشنگتن از تل آویو خواسته است که عملیات نظامی در رفح انجام ندهد.

خبرگزاری «معا» فلسطین گزارش داد، وی ادعا کرد که عناصری در داخل رژیم اسرائیل در ضدیت با کایبنه تحت امر او با دولت آمریکا همکاری می کنند تا از حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به رفح و پیروزی بر حماس جلوگیری کنند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: اما گزینه دیگری در اختیار ما نیست.

وی افزود: دولت آمریکا من را هدف قرار داده است زیرا از تشکیل کشور مستقل فلسطین جلوگیری می کنم.

خبر مرتبط
صهیونیست‌ها به جان هم افتادند / انتقاد شدید نتانیاهو از گانتس

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل از سفر عضو کابینه جنگ به واشنگتن بنا به درخواست دولت آمریکا به‌شدت انتقاد کرد.

نتانیاهو ادامه داد: اگر درباره دو دولتی صحبت کنم و از حمله به رفح دست بردارم، رابطه بسیار خوبی با آمریکایی ها خواهم داشت.

وی در اظهارات خود فاش کرد که رژیم اسرائیل در حال تلاش برای ایجاد یک گذرگاه مرزی جدید در مثلث مرزی در «کرم ابو سالم» به جای گذرگاه رفح است که رژیم اسرائیل بر آن کنترل خواهد داشت.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزود: همچنین اسرائیل باید بر محور فیلادلفیا نیز سیطره داشته باشد.

نتانیاهو پیشنهادات برای روی کار آوردن تشکیلات خودگردان فلسطینی در غزه را رد کرد و گفت که جاه طلبی بی امان همه رهبران فلسطین، حذف صهیونیسم است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی