پنتاگون منتظر «طرح عملی» اسرائیل برای حمله به رفح

کدخبر: ۶۳۵۸۰۳
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می‌گوید ایالات متحده از هیچ عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در رفح بدون «طرح عملی و قابل اجرا» حمایت نمی‌کند.
پنتاگون منتظر «طرح عملی» اسرائیل برای حمله به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگون) که ژست مخالفت با عملیات زمینی رژیم صهیونیستی در رفح را به خود گرفته است، مدعی شد واشنگتن از هیچ گونه عملیات زمینی در رفح بدون داشتن طرح عملی و قابل اجرا حمایت نخواهد کرد.

سخنگوی پنتاگون روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با الجزیره گفت: «ما به اسرائیلی‌ها اعلام کردیم که از هیچ عملیات زمینی در رفح بدون برنامه عملی و داشتن یک طرح قابل اجرا حمایت نمی‌کنیم.»

او تصریح کرد: «تاکنون طرحی برای عملیات زمینی در رفح که امنیت غیرنظامیان و ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه را تضمین کند، ندیده‌ایم.»

خبر مرتبط
افشاگری نتانیاهو درباره ایجاد یک گذرگاه مرزی جدید جایگزین رفح

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل در اظهارات خود فاش کرد رژیم صهیونیستی در حال تلاش برای ایجاد یک گذرگاه مرزی جدید در مثلث مرزی در «کرم ابو سالم» به جای گذرگاه رفح است که رژیم اسرائیل بر آن کنترل خواهد داشت.

نتانیاهو در راستای سایست‌های جنگ‌طلبانه خود، در حالی بر اجرای عملیات زمینی در رفح اصرار دارد که دولت آمریکا مخالف است؛ هر چند به نوشته نشریه پالتیکو، واشنگتن به حمله محدود و با نام «ضدتروریستی» در رفح موافقت است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه مدعی شد: «برای نابودی حماس در رفح (جنوب غزه)، راهی جز حمله زمینی به این منطقه وجود ندارد.»

او افزود: «همه مسئولان فلسطین خواهان نابودی صهیونیسم هستند، بنابراین باید رهبری در غزه وجود داشته باشد که این هدفش نباشد.»

رفح که میزبان بیش از یک میلیون آواره فلسطینی است، شب گذشته و بامداد امروز بارها توسط اشغالگران بمباران شد و طی آن ده‌ها نفر شهید و مجروح شده‌اند.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی از ترس واکنش‌های بین‌المللی، بدون اعلام قبلی تخریب شهر رفح در جنوب نوار غزه را آغاز کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید