صدور فرمان مهم در تل‌آویو/ چه دستوری به مذاکره کنندگان اسرائیلی در قطر رسید؟

کدخبر: ۶۳۵۹۴۳
اقتصادنیوز: کانال ۱۴ عبری گزارش داد: دستوراتی به تیم مذاکره کننده رژیم صهیونیستی در قطر داده شده تا با آتش بس موافقت نکنند.
صدور فرمان مهم در تل‌آویو/ چه دستوری به مذاکره کنندگان اسرائیلی در قطر رسید؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دیوید بارنیا، رئیس موساد سه شنبه شب پس از ارائه توضیحاتی به شورای جنگ در مورد مذاکرات دور اول فعلی با حماس در دوحه، به قطر بازگشت.

طبق گزارش روسیا الیوم، پیشنهاد مطرح شده در قطر برای برقرای آتش بس شامل یک آتش بس شش هفته‌ای در ازای آزادی حدود ۴۰ اسیر اسرائیلی است.

کانال ۱۴ عبری اعلام کرده است که موضوع حساس در حال حاضر آتش بس است و اولین پیشنهاد ارائه شده از سوی حماس به میانجی‌ها برقراری آتش بس در مقابل آزادی اسرای غیرنظامی بوده است.

خبر مرتبط
مقصر اصلی شکست مذاکرات آتش بس مشخص شد

یک مقام ارشد حماس با بیان اینکه پاسخ اسرائیل به پیشنهاد آتش‌بس این گروه منفی بوده بنیامین نتانیاهو را مقصر مانع‌تراشی در توافق توصیف کرد.

این کانال تاکید کرد که دستورات واضحی به تیم مذاکره کننده اسرائیلی در دوحه داده شده تا با هیچ سناریویی برای آتش بس موافقت نکند.

اسامه حمدان، از رهبران حماس، امروز چهارشنبه اعلام کرد که میانجی‌ها موضع اسرائیل در مورد پیشنهاد ارائه شده توسط جنبش حماس در هفته گذشته را منتقل کردند که نشان می‌دهد پاسخ به طور کلی منفی بوده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی