سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا

کدخبر: ۶۳۵۹۵۱
اقتصادنیوز: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، هفته آینده در اولین سفر رسمی خود از زمان آغاز جنگ در نوار غزه به واشنگتن می‌رود.
سفر وزیر جنگ اسرائیل به آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، در ادامه اختلافات سیاسی مقامات آمریکا با سیاست‌های سودجویانه بنیامین نتانیاهو از جنگ غزه، رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که وزیر جنگ اسراییل هفته آینده تل‌آویو را به مقصد واشنگتن ترک خواهد کرد.

روزنامه یدیعوت آحارانوت روز سه شنبه گزارش داد که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی قرار است به زودی بنا به دعوت وزیر دفاع آمریکا هفته آینده به آمریکا سفر کند.

وزیر جنگ اسراییل همچنین قرار است در این سفر دیدارهایی هم با سایر مقامات آمریکایی داشته باشد و طی آن به تشریح اوضاع امنیتی جاری در اراضی اشغالی و جنگ غزه و حمله احتمالی به رفح بپردازد.

در همین راستا، برخی منابع عبری زبان گزارش دادند که یوآف گالانت در سفر هفته آتی خود به واشنگتن در رأس هیئتی متشکل از سران صهیونیستی از جمله رون درمر، وزیر امور استراتژیک و تساحی هنگبی، رییس شورای امنیت داخلی با هدف رایزنی با مقامات آمریکایی درباره حمله زمینی به رفح راهی آمریکا خواهند شد.

خبر مرتبط
صدور فرمان مهم در تل‌آویو/ چه دستوری به مذاکره کنندگان اسرائیلی در قطر رسید؟

اقتصادنیوز: کانال ۱۴ عبری گزارش داد: دستوراتی به تیم مذاکره کننده رژیم صهیونیستی در قطر داده شده تا با آتش بس موافقت نکنند.

این گزارش می‌افزاید که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلویحاً با سفر گالانت به واشنگتن موافقت کرده است.

این سفر در شرایطی انجام خواهد گرفت که هفته گذشته، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پیامی مدعی شد که عملیات زمینی به شهر رفح، محل اسکان ده‌ها هزار فلسطینی آواره به زودی عملیاتی خواهد شد.

خبر مرتبط
سیگنال مهم از حجاز به اورشلیم/ عربستان در آستانه قطع روابط با اسرائیل؟

اقتصادنیوز: مرکز مطالعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد: اکثریت مردم عربستان توقف فوری روابط کشورهای عربی با این رژیم را ترجیح می‌دهند.

منابع و مقامات آمریکایی پیشتر مدعی شدند که آمریکا خواهان کاهش شدت حمله‌ها در نوار غزه و حرکت به سمت عملیات‌های پیوسته است و تنش‌ها و درگیری‌ها به مناطق دیگر گسترش پیدا نکند، با این حال که تأکید می‌کنند که موضع آمریکا نسبت به لبنان و نیروهای یمنی تغییری نکرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۲۹ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید